• AGREST BIAŁY TRIUMF(pienny) W DONICY

DOSTEPNOŚĆ: W DONICZCE Wysokość krzewu: ok. 50cm.

Brak towaru
16.04
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

 

AGREST BIAŁY TRIUMF(pienny)

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2m
Dojrzałość zbiorcza: początek lipca
Barwa owoców: biały
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Anglia

 

Agrest Biały Triumf rosnący na pniu to świetna opcja dla upraw towarowych. Łatwo wykonać ręczne zbiory, bez schylania się i pracy w niewygodnej pozycji. Smak owoców jest taki sam, jak tych wyhodowanych w tradycyjny sposób.

 

Charakterystyka krzewu

Agrest szczepiony na pniu Triumf rośnie silnie i wytwarza kulistą koronę. Pędy są solidne, grube i sztywne, a dodatkowo pokryte kolcami. Odmiana ta jest bardzo plenna i co roku dostarcza wiele owoców. Dostępne są krzewy owocowe w donicach i z odkrytymi korzeniami.


Owoce

Agrest Triumf płodzi duże owoce, które w kształcie są delikatnie owalne. Dojrzewają one średnio wcześnie, bo w lipcu. Kiedy są gotowe do zbioru, mają zielonożółty kolor skórki. Miąższ jest aromatyczny, słodko-kwaśny, bardzo smaczny. Owoce można jeść po zerwaniu z krzaka lub przetwarzać w kuchni na dżemy i kompoty.

 

Uprawa

Agrest dobrze znosi zimy naszego klimatu, jak też nie zapada na choroby. Lubi dobrą ziemię, lekko kwaśną i odpowiednie jej nawodnienie. Ekspozycja słoneczna lub półcienista. Dorosły krzew wymaga podwiązywania, by podtrzymywać gałązki w górze, ale dzięki temu o wiele łatwiejszy jest zbiór. 

Agrest jest samopylny.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png