• AGREST CZERWONY TRIUMF(krzaczasty) Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wysokość sadzonki: ok. 50cm. Korzenie krzewu na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
7.40
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Triumf Czerwony to agrest z odkrytym korzeniem, który jest krzewem owocodajnym i dekoracyjnym jednocześnie. Rodzi bardzo smaczne owoce, chętnie zjadane na surowo lub wykorzystywane do produkcji kompotów.


Charakterystyka krzewu
Krzew owocowy rośnie silnie, przybierając półkolisty pokrój. Jak przystało na agrest – pędy zdobią kolce, których jest całkiem sporo. W sezonie letnim liście mają zielony kolor, ale jesienią przebarwiają się na czerwono. Zbiór jest obfity, a pierwsze kulki zerwiemy w drugim roku uprawy. Krzewy owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do wykonywania nasadzeń wiosną lub jesienią.

Owoc
Kulki agrestu Triumf Czerwony są duże. Średnia waga jednej sztuki to 10–13 gramów, ale są też większe. W miarę dojrzałości zmieniają kolor z zielonych na czerwone. Smakują słodko-kwaśnie, są bardzo soczyste, orzeźwiające, przyjemnie wypełniające usta. Mają przydatność spożywczą i przetwórczą. Dojrzałość zbiorcza przypada na lipiec.

Uprawa
Triumf Czerwony z odkrytym korzeniem to sadzonka odmiany bardzo dobrze odpornej na chłód. Lubi ziemię żyzną, lekko kwaśną i umiarkowanie wilgotną. Posadzony w pełnym słońcu wyda bardziej słodkie owoce, ale dobrze poradzi sobie także w półcieniu. Cięcie wiosenne agrestu wykonujemy, skracając pędy na wysokości 3 oczek. Warto pamiętać, że ten krzew owocowy wymaga porządnego cięcia i przerzedzania. W przeciwnym razie, zbytnio zagęszczony, będzie wydawać małe owoce i będzie mieć większą podatność na choroby, np. mączniaka.
Czerwony Triumf jest samopylny.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png