• AGREST CZERWONY TRIUMF(krzaczasty) Z ODKRYTYM KORZENIEM

7.48
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

AGREST CZERWONY TRIUMF(krzaczasty)

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ : słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Anglia

 

Średnio wczesna odmiana agrestu pochodząca z Anglii. Czerwony Triumf jest dość popularny w Polsce, zwłaszcza w uprawach plantacyjnych, ponieważ dojrzałe owoce długo trzymają się na krzewie.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew rośnie silnie i dość zwarcie. Finalnie przybiera półkulisty pokrój. Na pędach znajdują się liczne kolce. Liście są jasnozielone i błyszczące, jesienią przebarwiają się na czerwono lub żółto. Pierwsze owoce pojawiają się już w drugim roku od posadzenia. Dostępne są agrestowe krzewy owocowe w doniczkach oraz z odkrytymi korzeniami.


Owoce

Agrest Triumf rodzi duże owoce, bo pojedynczy może ważyć nawet 15 gramów. Są okrągłe, początkowo zielone, w miarę dojrzewania przybierają czerwoną barwę. W smaku przyjemne, delikatnie kwaśne, pełne aromatu. Możemy się nimi cieszyć w lipcu. Nadają się do bezpośredniego spożycia oraz do wykonania z nich przetworów czy kompotów.

 

Uprawa

Biały Truimf powinien być sadzony w miejscach słonecznych lub w półcieniu. Odnośnie do gleby ma niewielkie wymagania – powinna być o odczynie kwaśnym, umiarkowanie wilgotna, raczej żyzna.

 

Agrest jest krzewem samopłodnym.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie