AGREST CZERWONY TRIUMF NA PNIU W DONICY

Wysokość: ok. 100-120cm.
Stan: donica 2l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 16,24 zł 16.24
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Agrest Czerwony na pniu Triumf może być sadzony zarówno dla celów własnych, jak i w uprawach towarowych. Taki sposób szczepienia rośliny sprawia, że ręczny zbiór jest o wiele łatwiejszy. Z drugiej strony pienne krzewy mają duże walory dekoracyjne.

 

Charakterystyka krzewu

Agrest Triumf na pniu rośnie silnie i przybiera kulisty pokrój o wysokości ok. 1,5-2m. Pędy są średniej grubości, czasem proste, czasem wyginające się przy wierzchołku. Kolców nie ma wiele, ale są za to dość solidne – podwójne lub potrójne. Pierwsze owoce pojawiają się już w drugim roku od posadzenia. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach i z odkrytymi korzeniami.

 

Owoce

Owoce Czerwonego Triumfa są duże (nawet do 15 gramów), owalne, skórka przybiera kolor czerwony i zdobi ją omszenie. W smaku są kwaskowe, ale z wyraźną nutą słodyczy, zwłaszcza kiedy owoce są bardzo dojrzałe. Można je konsumować na surowo lub przetwarzać na dżemy czy kompoty. Agrest dojrzewa w lipcu. Można go przetrzymać na krzaku nawet przez kilka tygodni, do dogodnego czasu zbiorów.

 

Uprawa

Agrest pienny Czerwony Triumf cechuje się wysoką mrozoodpornością. Lubi stanowiska słoneczne lub półcień. Ziemia powinna być żyzna, bogata w próchnicę, umiarkowanie wilgotna.

Agrest jest krzewem samopłodnym.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl