Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • AGREST ZIELONY TRIUMF(Pienny) doniczkowany

Brak towaru
26.49
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Triumf Zielony to agrest pienny w doniczce idealny do posadzenia przed domem lub na działce. Wygląda dekoracyjnie i bardzo łatwo zbiera się plony. Smaczna odmiana, którą docenią miłośnicy letnich kompotów.

Charakterystyka drzewa
Krzew owocowy rośnie intensywnie, pięknie rozkrzewiając się i tworząc kulistą koronę. Oczywiście na jej ostateczny kształt wpływa regularne cięcie. Pień wymaga podpory, zwłaszcza gdy gałęzie obciążają owoce. Na pędach są nieliczne kolce, które raczej nie powinny zrażać, bo jest ich naprawdę niewiele. Plonuje obficie corocznie, a pierwsze kulki agrestu zerwiemy po dwóch latach uprawy w ogrodzie. Krzewy owocowe doniczkowane szybko zakorzeniają się w nowym miejscu i można sadzić je w dowolnym czasie w roku, co jest dużym ułatwieniem w uprawie.

Owoc
Owoce są duże, owalne. Na zewnątrz gruba zielona skóra. Pod nią słodki miąższ, im bardziej są dojrzałe, tym jest słodszy. Można je jeść na surowo lub zamknąć w słoikach, jako kompoty lub dżemy. Zielony agrest dojrzały jest w połowie lipca.

Uprawa
Agrest na pniu doniczkowany Zielony Triumf to dobry wybór dla tych, którzy chcą w wygodny sposób pozyskiwać owoce. Nie wymaga specjalnej troski, dobrze znosi zimowanie i nie popada w choroby. Rzadko zdarza się, by interesowały się nim mszyce czy inne szkodniki. Lubi miejsca słoneczne, spokojne. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. W pierwszą wiosnę w ogrodzie skracamy pędy o połowę. W kolejnych latach usuwamy pędy suche, zniszczone, połamane, a te zdrowe przycinamy o około 1/3. Starsze agresty wymagają prześwietlania, by promienie słoneczne docierały do całej korony.

Zapylacze
Zielony Triumf jest samopłodny.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png