• BORÓWKA AMERYKAŃSKA NELSON DONICZKOWANA

Odmiana średnio-późna. Popularna za niezawodne owocowanie. Wysokość krzewu-25-40cm, DOSTEPNOŚĆ:W DONICZCE P9

12.09
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

BORÓWKA AMERYKAŃSKA NELSON

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Barwa owoców: niebieski/fioletowy
Miąższ : słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: USA

 

Borówka amerykańska Nelson to średnio późna odmiana, która wydaje owoce na koniec wakacji. Można uprawiać ją na działce, w ogrodzie lub na plantacjach przemysłowych. Jest to krzyżówka odmian Bluecrop i Berkeley, z czego Nelsonowi przypadł smak tej pierwszej (pyszne!), a wielkość owoców drugiej (duże!).

Charakterystka krzewu
Krzewy borówki Nelson dorastają do około 1,6 metra wysokości. Są rozłożyste, z każdym rokiem coraz bardziej gęste, więc wymagają cięcia, celem dostarczenia światła do wewnątrz. Krzewy owocowe dostępne są w doniczkach.

Owoc
Owoce borówki Nelson są duże, okrągłe, delikatnie spłaszczone. Skórka jest ciemnoniebieska, z charakterystycznym nalotem. Wewnątrz miąższ zielony o aromatycznym słodko-winnym smaku. Można umyte jagody położyć na stół, przeznaczone do zjedzenia na surowo. Bardzo dobrze sprawdzają się także do deserów, w tym ciast. Można je mrozić. Pierwszych owoców możemy spodziewać się na początku sierpnia. W dobrym roku zbierzemy ich nawet 6 kg z każdego krzewu.

Uprawa
Najlepsze stanowisko to miejsce słoneczne, bezwietrzne. Ziemia powinna być żyzna, najlepiej próchnicza, umiarkowanie wilgotna. Ta borówka amerykańska świetnie czuje się w bliskiej odległości lasów. Tam ma najlepsze warunki do rozwoju. Ale oczywiście w przydomowym ogrodzie także będzie ładnie obradzać.

Zapylacze
Teoretycznie Nelson to borówka amerykańska samopylna. Dlatego krzak posadzony samotnie w ogrodzie wyda owoce. Jeżeli jednak zależy nam na obfitym plonie, posadźmy w okolicy odmiany np.: Bluegold, Bluecrop, Blueray, Rubel, Chandler.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie