• BRZOSKWINIA HARNAŚ DONICZKOWANA

Brzoskwinia Harnaś doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.80
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

BRZOSKWINIA HARNAŚ

Podkładka: siewka brz. Mandżurskiej
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: 32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Kanada

 

Brzoskwinia nie dość, że wczesna, to bardzo plenna i smaczna. Bardzo lubiana w konsumpcji bezpośredniej. Wychodzą z niej także smaczne przetwory i kompoty, stąd tak duża jej popularność.

 

Charakterystyka drzewa

Silnie rosnące drzewo kreuje wzniosłą koronę. Na niej pojawiają się pędy, na których co roku możemy spodziewać się dużej ilości owoców. Dostępne są drzewka owocowe z gołymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoc

Brzoskwinie są średniej wielkości lub duże. Mają ładny kulisty kształt. Skórka jest żółta, z dużym rumieńcem, omszona. W środku znajduje się żółty miąższ o smaku słodko-kwaśnym. Zbiory wykonuje się na koniec lipca lub początkiem sierpnia – w zależności jak ciepłe jest lato. Odmiany z żółtym miąższem lepiej znoszą transport, za do doceniają je sadownicy, handlujący owocami.

 

Uprawa

Brzoskwinia Harnaś dobrze znosi polskie chłody. Jako graniczną temperaturę podaje się -23 stopnie Celsjusza. Na choroby jest średni wrażliwa. Najlepsze miejsce to słoneczna, zaciszna ekspozycja. Lubi glebę żyzną, zakwaszoną, wilgotną.

 

Zapylacze

Harnaś to brzoskwinia samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata brzoskwinie należy przycinać każdej wiosny, zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomegoPędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia.Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskiepo roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie