• BRZOSKWINIA INKA W DONICY

Brzoskwinia Inka doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

30.80
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367BRZOSKWINIA INKA


 Polska brzoskwinia, która zagościła w domowych ogrodach i plantacjach przemysłowych. Wykorzystuje się nie tylko jadalne owoce, ale także pestki, z których powstają olejki.
 
Charakterystyka drzewa
Brzoskwinia Inka rośnie silnie, kreuje regularną kulisą koronę. Owocuje regularnie i całkiem obficie. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach. Drzewko szczepione na podkładce siewki brz. Mandżurskiej, dorastające do 4,5m wysokości.Owoc
Brzoskwinie są duże i okrągłe. Skórka ma kolor ciemnożółty, ale przybiera pomarańczowy lub czerwony, kropkowany rumieniec. Wewnątrz miąższ w kolorze żółtym, przy pestce czerwonawy. W ustach smaczny, soczysty, aromatyczny, słodki z odrobiną kwaskowości. Łatwo oddzielić owoc od pestki, więc bezpośrednia konsumpcja nie stanowi problemu. Dojrzałość przypada na koniec sierpnia.
 
Uprawa
Drzewo odporne jest na mrozy. Trudniej mają pąki kwiatowe, które mogą ulegać przemarzaniu. Brzoskwinia Inka jest średnio podatna na choroby. Lubi gleby głębokie, żyzne, odrobinę gliniaste i próchnicze. Ekspozycja powinna być słoneczna, ciepła.
 Zapylacze
Inka to brzoskwinia samopylna.CięcieCięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata należy przycinać brzoskwinie każdej wiosny zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomegoPędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia.Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskiepo roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png