• BRZOSKWINIA PŁASKOOWOCOWA SATURN W DONICY

Brzoskwinia Płaskoowocowa Saturn doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
32.19
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

BRZOSKWINIA SATURN 

 

Brzoskwinia Saturn ma bardzo charakterystyczne płaskie owoce. Czasem możemy spotkać ją pod innymi nazwami – Ufo, Brzoskwinia Ciasteczkowa, Brzoskwinia Paraguayo.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewa rosną silnie z rozłożystą koroną. Pierwszych owoców możemy się spodziewać już nawet w następnym roku po posadzeniu. Z czasem plony są coraz bardziej obfite. Brzoskwinia szczepiona na siewce brz. Mandżurskiej, drzewo dorasta do 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z gołym korzeniem lub w doniczkach.

 

Owoc

Owoce Brzoskwini Saturn są płaskie, o średnicy od około 6 do 8 centymetrów. Skóra ma kolor kremowy, ale w sporej części pokryta jest rumieńcem. Wewnątrz miąższ ma barwę jasną, białawą lub żółtawą. W konsumpcji są smaczne, słodkie. Owoce nadają się do bezpośredniego spożywania, ale można je także przetwarzać. Zbiory przypadają na pierwszą połowę sierpnia.

 

Uprawa

Dorosłe drzewo jest odporne na niskie temperatury, młode warto na zimę zabezpieczyć. Saturn jest dość niewrażliwy na choroby, uważać przede wszystkim warto na kędzierzawość liści. Brzoskwinie lubią ziemię żyzną, średnio wilgotną, a stanowiska słoneczne.

 

Zapylacze

Saturn to brzoskwinia samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata brzoskwinie należy przycinać każdej wiosny, zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomegoPędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia.Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskiepo roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png