• BRZOSKWINIA PŁASKOOWOCOWA SATURN Z ODKRYTYM KORZENIEM

Brzoskwinia Płaskoowocowa Saturn z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
27.83
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Podkładka: siewka brz. Mandżurskiej
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek sierpnia
Barwa owoców: pomarańczowy/czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: USA

 

Saturn to brzoskwinia płaskoowocowa z odkrytym korzeniem, którą spotykamy także pod nazwami – Ufo, Paraguayo, Ciasteczkowa. Z tej sadzonki wyrośnie duże drzewo, obradzające w wygodne do jedzenia owoce, pełne smaku i aromatu.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie intensywnie i tworzy rozłożystą koronę, którą łatwo formować. Dorosła brzoskwinia owocuje obficie co roku. Pierwsze skromne plony zazwyczaj pojawiają się w drugim roku uprawy. W każdym kolejnym są coraz większe. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostępne są w sprzedaży dwa razy w roku – wiosna i jesienią. Po zakupie powinny od razu trafić do ziemi.

 

Owoc

Płaskie brzoskwinie są duże, jak na ten kształt owocu. Osiągają między 6 a 8 centymetrów średnicy. Na zewnątrz kremowa skórka z rumieńcem i bardzo delikatnym meszkiem. Pod nią jasny, białawy miąższ i mała pesteczka. W smaku są wyraźnie aromatyczne i słodkie – idealne do jedzenia i dodawania do deserów lub owsianek. Można je także przetwarzać na dżemy. Dojrzałość zbiorczą osiągają w pierwszej połowie sierpnia.

 

Uprawa

Brzoskwinia płaskoowocowa Saturn z odkrytym korzeniem jest sadzonką, którą warto wybrać np. na działkę. Jest dobrze odporna na mrozy, przy założeniu wykonania podstawowego zabezpieczenia zimowego. Także nie jest wrażliwa na choroby, jedynie warto uważać na kędzierzawość liści. Stanowisko najlepiej by było słoneczne, bez zastoisk mrozowych czy silnych wiatrów. Ziemia żyzna, piaszczysto-gliniasta, umiarkowanie wilgotna. Brzoskwinie tniemy wiosną, wyrównując proporcje między bryłą korzeniową (która jest zazwyczaj przez kilka lat wciąż niewielka) a rozrastająca się koroną. Cięcie powinno być radykalne. Główny pęd skracamy kilkadziesiąt centymetrów nad najwyższą gałęzią, a długie gałązki zmniejszamy o około 1/3 długości. Na początku lipca wycinamy także pędy, na których nie zawiązały się owoce.

 

Zapylacze

Brzoskwinia płaskoowocowa Saturn jest samopylna.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png