BRZOSKWINIA REDHAVEN W DONICY

Podkładka: Siewka mandżurska.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 40,00 zł 40.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Brzoskwinia Redhaven jest odmianą średnio późną. Pochodzi z Ameryki, obecnie popularna na całym świecie. Uważana jako jedna z najsmaczniejszych odmian brzoskwini.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie do 3m(podkładka brz. Mandzurska) tworząc gęstą, kulistą koronę. Plenna odmiana, stąd wymaga przerzedzania zawiązków (gdy owoce będą wielkości orzecha włoskiego, przerzedzamy je co 10-15cm). Kwiaty duże, różowe. Owocuje w połowie sierpnia.
 
 

Owoce

Zazwyczaj są duże(ok 200g). W smaku słodko kwaśne, soczyste i aromatyczne. Pestka średniej wielkości, w owocu tworzy czerwony nalot. Skórka delikatna, mało włóknista, żółta z czerwono-pomarańczowym nalotem, nie jest gorzka.
 
 

Uprawa

Przeciętnie mrozoodporna. Starsze sadzonki zazwyczaj wykazują dużą odporność. Średnio podatna na mszyce. Dobrze rośnie w glebie przepuszczalnej, próchniczej, o ph w okolicach 6,5. Sprawdza się również gleba piaszczysto-gliniasta. Musi być odsłonięta od wiatru, z jak największą ilością słońca. Jak każda brzoskwinia, wymaga pryskania miedzianem(marzec/lipiec), co rok(ze względu na Kędzierzawość liści). Można stosować naturalne nawozy. Nie lubi zastoisk mrozowych.
 
 

Przycinanie

Brzoskwinia z donicy jest na wstępie przycięta przez nas. Kolejne cięcia wykonujemy co rok w ciepłe dni, formując koronę. Przycinamy główne pędy i tworzymy odrosty. Ważne jest prześwietlanie środka korony(wycinamy pędy rosnące do środka, stare, złamane, suche). Wystarczy cięcie raz w roku po zbiorach. Rany smarujemy maścią ogrodniczą.
 
 

Zapylacze

Nie wymaga zapylacza.
 
 

Produkty powiązane

BRZOSKWINIA REDHAVEN BRZOSKWINIA REDHAVEN
Cena: 24,40 zł
dodaj do przechowalni

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium