Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • BRZOSKWINIA REDHAVEN W DONICY

Brzoskwinia Redhaven doniczkowana, wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
28.03
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Brzoskwinia Redhaven jest odmianą średnio późną. Pochodzi z Ameryki, obecnie popularna na całym świecie. Uważana jako jedna z najsmaczniejszych.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie do 3m(podkładka brz. Mandzurska) tworząc gęstą, kulistą koronę. Plenna odmiana, stąd wymaga przerzedzania zawiązków (gdy owoce będą wielkości orzecha włoskiego, przerzedzamy je co 10-15cm). Kwiaty duże, różowe. Owocuje w połowie sierpnia.

Owoce
Zazwyczaj są duże(ok 200g). W smaku słodko kwaśne, soczyste i aromatyczne. Pestka średniej wielkości, w owocu tworzy czerwony nalot. Skórka delikatna, mało włóknista, żółta z czerwonopomarańczowym nalotem, nie jest gorzka.

Uprawa
Przeciętnie mrozoodporna. Starsze sadzonki zazwyczaj wykazują dużą odporność. Średnio podatna na mszyce. Dobrze rośnie w glebie przepuszczalnej, próchniczej, o ph w okolicach 6,5. Sprawdza się również gleba piaszczysto-gliniasta. Musi być odsłonięta od wiatru, z jak największą ilością słońca. Jak każda brzoskwinia, wymaga pryskania miedzianem(marzec/lipiec), co rok(ze względu na Kędzierzawość liści). Można stosować naturalne nawozy. Nie lubi zastoisk mrozowych.

Przycinanie
Brzoskwinia z donicy jest na wstępie przycięta przez nas. Kolejne cięcia wykonujemy co rok w ciepłe dni, formując koronę. Przycinamy główne pędy i tworzymy odrosty. Ważne jest prześwietlanie środka korony(wycinamy pędy rosnące do środka, stare, złamane, suche). Wystarczy cięcie raz w roku po zbiorach. Rany smarujemy maścią ogrodniczą.

Nie wymaga zapylacza.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png