Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • BRZOSKWINIA RELIANCE W DONICY

Brzoskwinia Reliance doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

BRZOSKWINIA RELIANCE

Podkładka: siewka brz. Mandżurskiej
Docelowa wysokość drzewa: 3,5/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: USA

 

Brzoskwinia Reliance kiedyś była bardzo popularną odmianą. Obecnie jest już rzadziej spotykana, gdyż w sadach przemysłowych zastępują ją drzewa owocowe mniej wymagające i bardziej odporne. Docenią ją miłośnicy starych odmian i osoby szukające mniej popularnych odmian.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie, koronę tworzy kulistą, zagęszczoną. Owocuje bardzo obficie co roku. Czasem pojawia się aż za dużo zawiązek, więc, aby uniknąć drobnych owoców, należy je przerzedzić. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem lub w doniczkach.

 

Owoc

Brzoskwinie są średniej wielkości – wiele zależy od wcześniejszego zadbania o zawiązki. W kształcie nie są idealne, wręcz przeciwnie – trochę asymetryczne, guzowate. Skóra jest zielono- pomarańczowa z dużym czerwonym rumieńcem. Miąższ ma barwę żółtą lub żółtopomarańczową. Smak słodko-kwaśny, ogólnie lubiany. Owoce gotowe są do zbioru w drugiej połowie sierpnia.

 

Uprawa

Reliance to odmiana bardzo wysoce odporna na chłód. Może być zatem sadzona w całej Polsce, w tym także na terenach północno-wschodnich. Preferują miejsca słoneczne, ale raczej nie w pełnym słońcu, bezwietrzne, zaciszne. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, z solidną zawartością próchnicy, przepuszczalnej.

 

Zapylacze

Brzoskwinia Reliance jest samopylna.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przez pierwsze trzy lata brzoskwinie należy przyinać każdej wiosny, zanim rozpocznie kwitnienie. Przed pierwszym cięciem należy wybrać jeden pionowy pęd który będzie przewodnikiem, konkurujące z nim przyrosty wycinamy a pozostałe przyginamy do położenia poziomegoPędy boczne skracamy o 1/3 długości. W ten sposób drzewko zacznie wytwarzać rozgałęzienia.Jeżeli zależy nam aby nasze drzewo utrzymało się niskiepo roku lub dwóch możemy wyciąć przewodnik, dzięki czemu otworzymy koronę i ułatwimy dostęp światła do jej środka.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png