• Kategorie
  • Szukaj
  • BRZOSKWINIA W DONICZKACH

Drzewka owocowe brzoskwini może posadzić każdy, kto ma serce do sadownictwa i czas, by zadbać o drzewa. Nie wymagają one wiele – wystarczy dobra ziemia, słońce i zabezpieczenie wykonane na zimę. Brzoskwinie w doniczkach są chętnie wybierane przez wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że drzewko się przyjmie i nie przemarznie. Można je sadzić w dowolnym terminie między wiosną a jesienią. Brzoskwinie są dość wrażliwe na chłód, więc zaleca się przenieść je do gruntu w marcu, by zimowały w szkółce, w profesjonalnych warunkach.

Drzewka brzoskwini

W sprzedaży dostępne są różne brzoskwinie w donicach. Przede wszystkim są to bardzo lubiane i smaczne odmiany – Reliance, Inka czy Harnaś. Znamy je w Polsce doskonale, bo uprawiane są w naszych szkółkach od lat. Dla tych, którzy szukają brzoskwini płaskoowocowej, jest np. odmiana Saturn o pysznych owcach.

Jedzenie brzoskwiń sprzyja dobrej pracy nerek i funkcjonowaniu układu moczowego. Korzystnie oddziałują na przemianę materii, wspomagając oczyszczanie organizmu. Lubiane są przede wszystkim jedzone na surowo, ale warto pamiętać, że można je suszyć i mrozić. Są wspaniałym składnikiem deserów, sałatek owocowych, dodatkiem do owsianek, a także komponentem dżemów i musów.

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 299PLN

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny

Pomoc Przy Wyborze Odpowiedniego Produktu
100% Gwarancji darmowego zwrotu

Do 10 dni od zakupu danej rośliny