CZEREŚNIA FROMMA CZARNA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.
Cena: 19,93 zł 19.93
Ocena: 0
Dostępność: brak towaru

Opis

 
Czereśnia Fromma to średnio wczesna, stara, Niemiecka odmiana. Nie stanowi problemu w uprawie oraz rodzi przepyszne, intensywnie czarne owoce.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie(do ok. 3,5-4,5m) tworząc rozłożystą koronę, o luźnym pokroju. Owocuje corocznie, średnio obficie, w połowie czerwca
 
 

Owoc

Owoce są duże, ok. 10g z długą szypułką. Pesta średniej wielkości, dobrze odchodząca od miąższu. W smaku słodkie i soczyste. Początkowo przyjmują czerwoną barwę z czarnym odcieniem, aby przejść do mocno ciemnych owoców.
 
 

Uprawa

Drzewo jest odporne na mróz, przymrozki i choroby. Młode sadzonki warto zabezpieczyć przed zimą. Preferuje stanowisko słoneczne oraz przewiewne. Optymalna gleba powinna być w przedziale pH 6,7-7,2. Przy nasadzaniu warto wymieszać ziemię z kompostownikiem. 
 
 

Przycinanie

Wiosną(zaraz po nasadzeniu, lub za rok) przycinamy drzewo do ok. 120cm. Jeżeli drzewo posiada pędy boczne, to skracamy je również o połowę. W kolejnych latach, co rok, wykonujemy cięcie formujące oraz prześwietlające. Starsze sadzonki wymagają cięcia odmładzającego.
 
 

Zapylacze

Burlat, Vega, Buttnera Czerwona.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl