Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA KANARKOWA W DONICY

Czereśnia Kanarkowa w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
25.49
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Kanarkowa Czereśnia w doniczce jest jedną z niewielu odmian o żółtych owocach. Łatwość uprawy i wyjątkowość smaku czereśni sprawiają, że chętnie jest wybierana przez ogrodników do przydomowych sadów.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta intensywnie, choć zdecydowanie lepiej w żyznej i dobrze nawodnionej ziemi. Koronę tworzy luźną i rozłożystą, mniej więcej w kształcie stożka. Owocuje corocznie, rozpoczynając zazwyczaj od trzeciego roku w sadzie. Drzewka owocowe doniczkowane oferujemy w sprzedaży przez cały rok. Można je sadzić optymalnie wiosną lub jesienią, choć dla tego typu sadzonek nie ma to większego znaczenia.

Owoc
Czereśnie są średniej wielkości, zazwyczaj około 4–5 gramów. Mają kanarkowy, czyli żółty kolor. W smaku bardzo dobre – mają sporo iście miodowej słodyczy i soku, nieco inaczej smakują niż czerwone odmiany. Lubiane są w bezpośredniej konsumpcji, ale też świetnie nadają się do wykorzystywania w kuchni, zwłaszcza w cukiernictwie. Idealne są do deserów, wykonywania konfitur do lodów czy zamykania w słoikach, jako kompoty na zimę. Zbiory wypadają w połowie czerwca.

Uprawa
Czereśnia Kanarkowa doniczkowana jest ukorzeniona oraz przycięta. Najlepiej będzie rosnąć w żyznej i umiarkowanie wilgotnej ziemi, w miejscu bardzo ciepłym. Drzewko nie lubi dokuczania przez wiatr i mróz, więc trzeba je zabezpieczać na zimę. Uwagę należy zwracać na pąki, by nie przemarzły wczesną wiosną. Czereśnia Kanarkowa jest niewrażliwa na typowe choroby, może być uprawiana ekologicznie. Cięcie przeprowadzamy wczesną wiosną co rok. Początkowo polega ono na lekkim skracaniu pędów w celu pobudzenia drzewa. W następnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające, wycinając niewielką ilość pędów rosnących do środka korony.
Czereśnia Kanarkowa jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png