• CZEREŚNIA KOLUMNOWA HELENE W DONICY

Brak towaru
36.29
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Helene to czereśnia kolumnowa w doniczce, którą możesz uprawiać nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni. Nie wymaga dużo opieki, a latem obradza w pyszne owoce.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie raczej słabo, dorasta do wysokości 2,5–3 metrów. Jeżeli chcemy, by było niższe, warto je regularnie przycinać. Owocuje w każdym roku dość obficie, a pierwsze czereśnie zrywa się zazwyczaj już w trzecim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane sprzedawane są przez cały rok. Po zakupie można je od razu przenieść do gruntu lub większego pojemnika, albo przechować w oczekiwaniu na dogodny termin. Uprawiane na dużym obszarze wymagają mniejszego rozstawu, niż zwykłe drzewka owocowe.

Owoc
Czereśnie są duże, okrągłe, bardzo jędrne. Na zewnątrz czerwona lub nawet prawie czarna, lśniąca skórka. Zmienia się ona wraz z dojrzałością owoców. W smaku są soczyste i słodkie. Mają bezpośrednią przydatność konsumpcyjną, ale także przetwórczą – są idealne na soki i kompoty. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się w lipcu, ale mogą dojrzewać do początku sierpnia. Wiele zależy od lata w danym roku i ekspozycji drzewka. Czereśnia w donicy może być po prostu przestawiona w miejsce bardzo słoneczne, co będzie sprzyjać szybszym zbiorom.

Uprawa
Czereśnia kolumnowa doniczkowana Helene to sadzonka trzyletnia, dobrze ukorzeniona, bytująca w podłożu z włóknem kokosowym i perlitem. Powinna zostać przesadzona do dobrej ziemi, umiarkowanie wilgotnej, najlepiej o odczynie lekko zasadowym, choć to nie mus. Miejsce powinno być słoneczne. Dorosłe drzewko dobrze znosi mrozy i nie choruje. Wiosenne cięcie można przeprowadzić, skracając przewodnik i ewentualnie zbyt długie pędy. Drzewka kolumnowe można dowolnie prowadzić, więc nie ma konieczności regularnego cięcia, raczej wykonuje się je w miarę potrzeb.

Zapylacze
Czereśnia kolumnowa Helene posadzona samodzielnie wyda plon, ale na o wiele lepszy możemy  liczyć, sadząc w pobliżu inną odmianę, np. Victoria lub Silva
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png