• CZEREŚNIA KOLUMNOWA QUEEN MARY W DONICY

Brak towaru
45.30
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Queen Mary to czereśnia kolumnowa w doniczce, rodząca duże i doceniane na rynku owoce. Po zerwaniu dobrze znoszą transport i bezproblemowo przechowują się. Drzewka dobre dla amatorów i zawodowców.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie w umiarkowanym tempie, osiągając około 2,5 metra wysokości. Owocuje regularnie i obficie, jak na drzewko kolumnowe. Pierwszymi czereśniami uraczy zapewne już w drugim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane można nabyć w dowolnym czasie w roku, a następnie zasadzić. Mają bardzo dobrze rozbudowany system korzeni, dzięki któremu szybko adaptują się w ziemi.

Owoc
Czereśnie są duże i sercowate. Błyszcząca skórka ma intensywnie czerwony kolor. Pod nią jędrny miąższ, bardzo soczysty. W smaku są słodkie i pyszne. Idealne do jedzenia zerwane prosto z drzewa. Można je wykorzystać do deserów i przetworów, a także mrozić. Dojrzałość zbiorczą osiągają w sierpniu. Dobrze znoszą transport, nie obijają się, nie puszczają soku.

Uprawa
Jabłoń kolumnowa doniczkowana Queen Mary chętnie wybierana jest do nasadzeń nakierowanych na późniejszą sprzedaż owoców. Drzewko owocowe ma wysoka odporność na niską temperaturę. Na zimę warto je zabezpieczyć lub schować do altany, jeżeli uprawiane jest w donicy. Mary Queen nie poddaje się chorobom. Lubi ziemie żyzne, o obojętnym pH, umiarkowanie mokre. Stanowisko najlepiej by było słoneczne, może być też półcień. Cięcie – co do zasady – nie jest wymagane, ale można przyciąć przewodnik podczas pierwszej wiosny. W kolejnych latach warto usuwać pędy zniszczone, połamane i stare.
Kolumnowa czereśnia Queen Mary jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png