Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA KOLUMNOWA SILVA W DONICY

Brak towaru
35.59
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Silva to czereśnia kolumnowa w doniczce, która często trafia do niewielkich ogrodów. Czuje się tam dobrze, gdyż zazwyczaj ma spokój i nie dokuczają jej wiatry. Szybko zaczyna obradzać w smaczne owoce.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio silnie, wytwarzając krótkopędy i długopędy. Dorasta do wysokości około 3 metrów, ale należy pamiętać, że na wysokość wpływa intensywność cięcia. Owocuje corocznie, dość obficie, jak na drzewka kolumnowe. Pierwsze czereśnie zazwyczaj cieszą w trzecim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane kupić możesz u nas przez cały rok i w dowolnym czasie zasadzić. Możliwa jest uprawa czereśni w donicy lub w gruncie.

Owoc
Czereśnie są duże i sercowate. Na zewnątrz bordowa skórka – cienka i lśniąca. Pod nią jędrny i soczysty miąższ – smaczny, słodki, chrupki. Owoce można oczywiście zjadać na surowo lub wykorzystać do przygotowania kompotów czy soków. Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom lipca i sierpnia. Jeżeli czereśnie nie dojrzały równomiernie, można je przetrzymać kilka dni na drzewie – odporne są na pękanie i nie opadają.

Uprawa
Czereśnia kolumnowa doniczkowana Silva jest sadzonką chętnie wybieraną przez sadowników- amatorów. Dobrze znosi mrozy i nie popada w choroby, więc zasadnicza uprawa jest prosta. Najlepiej, by trafiła w miejsce ciepłe, słoneczne, osłonięte od silnych wiatrów i bez zastoisk mrozowych. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, o obojętnym odczynie pH, zasobna w wodę. Cięcie nie jest wymagane, ale można to robić, wpływając na wysokość drzewka. Skracać można także długopędy lub usuwać krótkopędy, jeżeli jest ich za dużo i drzewko skupia się na nich, zamiast na owocowaniu. Jednak nie ma tutaj reguły, czy tak będzie.

Kolumnowa czereśnia Silva jest samopylna.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png