• CZEREŚNIA KOLUMNOWA SILVA W DONICY

Brak towaru
45.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Silva to czereśnia kolumnowa w doniczce, która często trafia do niewielkich ogrodów. Czuje się tam dobrze, gdyż zazwyczaj ma spokój i nie dokuczają jej wiatry. Szybko zaczyna obradzać w smaczne owoce.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio silnie, wytwarzając krótkopędy i długopędy. Dorasta do wysokości około 3 metrów, ale należy pamiętać, że na wysokość wpływa intensywność cięcia. Owocuje corocznie, dość obficie, jak na drzewka kolumnowe. Pierwsze czereśnie zazwyczaj cieszą w trzecim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane kupić możesz u nas przez cały rok i w dowolnym czasie zasadzić. Możliwa jest uprawa czereśni w donicy lub w gruncie.

Owoc
Czereśnie są duże i sercowate. Na zewnątrz bordowa skórka – cienka i lśniąca. Pod nią jędrny i soczysty miąższ – smaczny, słodki, chrupki. Owoce można oczywiście zjadać na surowo lub wykorzystać do przygotowania kompotów czy soków. Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom lipca i sierpnia. Jeżeli czereśnie nie dojrzały równomiernie, można je przetrzymać kilka dni na drzewie – odporne są na pękanie i nie opadają.

Uprawa
Czereśnia kolumnowa doniczkowana Silva jest sadzonką chętnie wybieraną przez sadowników- amatorów. Dobrze znosi mrozy i nie popada w choroby, więc zasadnicza uprawa jest prosta. Najlepiej, by trafiła w miejsce ciepłe, słoneczne, osłonięte od silnych wiatrów i bez zastoisk mrozowych. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, o obojętnym odczynie pH, zasobna w wodę. Cięcie nie jest wymagane, ale można to robić, wpływając na wysokość drzewka. Skracać można także długopędy lub usuwać krótkopędy, jeżeli jest ich za dużo i drzewko skupia się na nich, zamiast na owocowaniu. Jednak nie ma tutaj reguły, czy tak będzie.

Kolumnowa czereśnia Silva jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png