CZEREŚNIA KOLUMNOWA VICTORIA W DONICY

Wysokość: ok. 100-160cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 40,00 zł 40.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Victoria to czereśnia kolumnowa w doniczce idealna do wsadzenia w gruncie lub donicy. Ta druga opcja daje dużą mobilność, co jest atutem podczas zimy (schowanie) i lata (skierowanie do słońca).
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie średnio intensywnie. Można oczekiwać ostatecznej wysokości 2–3 metry, w zależności od ewentualnego cięcia. Pokrój jest zwarty. Długopędy i krótkopędy układają się równolegle do przewodnika. Czereśnia owocuje obficie corocznie. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane można przenieść bezpośrednio do gruntu lub do dużej donicy. Uprawiać je warto także w warunkach miejskich – na balkonie lub tarasie.
 
 

Owoc

Czereśnie są duże, o sercowatym kształcie. Skórka jest czerwona, a im dojrzalsze są owoce, tym staje się ciemniejsza. Przetrzymane na drzewku mogą być nawet prawie czarne. W smaku są słodkie, soczyste, przyjemnie chrupkie. Idealne do jedzenia na surowo lub przetwarzania na kompoty, soki, dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na sierpień.
 
 

Uprawa

Czereśnia kolumnowa Victoria doniczkowana jest sadzonką bardzo dobrej i łatwej w uprawie odmiany. Trzyletnie drzewko ma dobrze rozbudowany system korzeniowy, więc szybko przyjmie się w nowej ziemi. Powinna być ona żyzna, umiarkowanie wilgotna, a stanowisko słoneczne. Cięcie wiosenne można przeprowadzić, skracając przewodnik i długopędy. Z czasem, jeżeli drzewko wytworzy zbyt dużo krótko- i długopędów, warto je przerzedzić.
 
 
 
Kolumnowa czereśnia Victoria jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl