CZEREŚNIA KORDIA W DONICY

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 32,15 zł 32.15
Ocena: 0
Dostępność: brak towaru

Opis

 

Kategoria drzewa owocowe w doniczkach została przygotowana nie tylko dla zawodowych sadowników, ale także dla klientów indywidualnych. Nasza oferta została dobrana w taki sposób, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Na tej stronie oferowana jest czereśnia kordia, która wyróżnia niezwykle dużymi, twardymi i smacznymi owocami. Co ważne możesz spożyć je nie tylko na bieżąco. Owoce czereśni kordia świetnie sprawdzają się do win oraz na przetwory domowe. Prezentowana odmiana czereśni znana jest także pod amerykańską nazwą Attika. 


Postaw na twarde i smaczne owocowe 

Drzewko czereśni kordia osiąga wielkość od 3,5 m do 4,5 m, choć odpowiednio zadbane może urosnąć nawet do 5 m. Prezentowana odmiana pochodzi z Czech a owoce osiągają dojrzałość w połowie lipca. Drzewko jest mrozoodporne. Świetnie znosi temperatury do - 30°C. Pierwsze owoce zazwyczaj pojawiają się po 3-4 latach od posadzenia sadzonki. Poznaj już teraz wszystkie zalety oferowanej czereśni i postaw na odmianę, która cieszy się dużą popularnością w Polsce.

 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia Kordia dorasta nawet do 5 metrów wysokości. Korona jest gęsta, trójkątna. Owocuje co roku, obficie. Pierwszych plonów możemy spodziewać się już w 3. lub 4. roku od posadzenia sadzonki. Dostępne są drzewka owocowe w doniczce lub z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Kordia należy do odmian wielkoowocowych. Pojedyncza czereśnia może ważyć nawet 12 gramów. Kształt owoców jest sercowaty. Im dojrzalsze, tym ich skórka staje się ciemniejsza, w kulminacyjnym momencie karminowobrązowa. Zbiory przypadają na połowę lipca.

 

Uprawa

Ta odmiana czereśni jest odporna na choroby. Uważać należy na mrozy. Młode drzewa wymagają zabezpieczenia. Najlepsze dla niej miejsce to słoneczna ekspozycja południowo-zachodnia, z ograniczeniem wiatrów. Wymaga ziemi żyznej i bogatej w składniki odżywcze.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Buttnera Czerwona, Hedelfińska, Van, Sam, Schneidera Późna, Regina.

 

Cięcie

Czereśnia z donicy jest już na wstępie przycięta oraz posiada rozwiniętą koronkę. Kolejne cięcie wykonujemy co rok, po zbiorach. Wycinamy wtedy wilki(pionowe pędy rosnące w górę), nisko położone gałązki oraz te rosnące do środka, krzyżujące się i uschnięte.  Taki zabieg należy wykonywać w pogodny dzień, gdyż rany narażone są na choroby. Przy starszych drzewach możemy skracać wierzchołki, aby można było dosięgać po owoce.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl