• CZEREŚNIA KORDIA W DONICY

3 letnie ukorzenione drzewko. Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

32.29
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Kategoria drzewa owocowe w doniczkach została przygotowana nie tylko dla zawodowych sadowników, ale także dla klientów indywidualnych. Nasza oferta została dobrana w taki sposób, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Na tej stronie oferowana jest czereśnia kordia, która wyróżnia niezwykle dużymi, twardymi i smacznymi owocami. Co ważne możesz spożyć je nie tylko na bieżąco. Owoce czereśni kordia świetnie sprawdzają się do win oraz na przetwory domowe. Prezentowana odmiana czereśni znana jest także pod amerykańską nazwą Attika. 


Postaw na twarde i smaczne owocowe 

Drzewko czereśni kordia osiąga wielkość od 3,5 m do 4,5 m, choć odpowiednio zadbane może urosnąć nawet do 5 m. Prezentowana odmiana pochodzi z Czech a owoce osiągają dojrzałość w połowie lipca. Drzewko jest mrozoodporne. Świetnie znosi temperatury do - 30°C. Pierwsze owoce zazwyczaj pojawiają się po 3-4 latach od posadzenia sadzonki. Poznaj już teraz wszystkie zalety oferowanej czereśni i postaw na odmianę, która cieszy się dużą popularnością w Polsce.

 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia Kordia dorasta nawet do 5 metrów wysokości. Korona jest gęsta, trójkątna. Owocuje co roku, obficie. Pierwszych plonów możemy spodziewać się już w 3. lub 4. roku od posadzenia sadzonki. Dostępne są drzewka owocowe w doniczce lub z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Kordia należy do odmian wielkoowocowych. Pojedyncza czereśnia może ważyć nawet 12 gramów. Kształt owoców jest sercowaty. Im dojrzalsze, tym ich skórka staje się ciemniejsza, w kulminacyjnym momencie karminowobrązowa. Zbiory przypadają na połowę lipca.

 

Uprawa

Ta odmiana czereśni jest odporna na choroby. Uważać należy na mrozy. Młode drzewa wymagają zabezpieczenia. Najlepsze dla niej miejsce to słoneczna ekspozycja południowo-zachodnia, z ograniczeniem wiatrów. Wymaga ziemi żyznej i bogatej w składniki odżywcze.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Hedelfińska, Van, Sam, Schneidera Późna, Regina.


Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Czereśnia Kordia należy do odmian takich które tego cięcia potrzebują najbardziej, cięcie najlepiej wykonać po zbiorze owoców. W tym celu przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary. Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu,usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie, ponieważ, to na nich, możemy spodziewać się owoców.

 


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png