Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA LAPINS Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

20.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Czereśnia Lapins - opis.

Kanadyjska odmiana, będąca krzyżówką Vana oraz Stelli. Globalnie jest dość popularna - głównie dlatego, że jest samopylna oraz odporna na choroby. Owocuje obficie lub bardzo obficie, zbiór przypada na połowę lipca, stąd należy do nieco późniejszych odmian. Sadzonki Czereśni Lapins sprzedajemy w formie odkrytego korzenia, wiosną oraz jesienią.

Charakterystyka drzewa
Czereśnia Lapins rośnie na wysokość ok. 4m(Colt), tworząc wzniosłą, kulistą koronę.  Drzewo słabo się rozgałęzia, tworzy za to dużo mocnych krótkopędów.

Owoc
Owoce są sercowate, czerwone, duże(na podkładce colt nawet od 9 do 11g).  W smaku słodkie i soczyste, jak najbardziej polecamy. Dobrze znoszą transport oraz przechowywanie. 

Uprawa
Zaleca się uprawę w glebie żyznej, przepuszczalnej o pH. 6,5-7.0. Wiosną dobrze jest dokarmiać drzewo, najlepiej nawozami ekologicznymi. Starsze drzewo jest odporne na mrozy, młode należy zabezpieczyć na zimę, np. agrowłókniną. Stanowisko powinno być słoneczne oraz przewiewne. Sadzonkę po zasadzeniu powinniśmy przyciąć na wysokość ok. 120cm, dodatkowo skracamy pędy boczne o połowę. W kolejnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające oraz odmładzające. Rany smarujemy maścią ogrodniczą.

Zapylacze
Czereśnia Lapins nie wymaga zapylacza.

Czereśnia Lapins - opinie. 
Mimo tak wielu zalet, wielu sadowników uważa że jest to odmiana o pękających owocach podczas obfitych deszczów. Stąd jeżeli mieszkamy np. w województwie Podkarpackim i zamierzamy nasadzić duży sad ową odmianą, polecamy wybrać inną, odporniejszą, np. Czereśnie Sam.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png