• CZEREŚNIA RIVAN W DONICY

Czereśnia Rivan doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
23.76
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

CZEREŚNIA RIVAN

 
Podkładka: Antypka
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: czerwony/bordowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Vega, Buttnera Czerwona, Burlat.
Pochodzenie: Szwecja

 


Bardzo wczesna odmiana czereśni, bardzo łatwa w uprawie. Jest to krzyżówka Wczesnej Riversy i Annonay. Idealna zarówno do nasadzeń plantacyjnych, jak i amatorskich, przydomowych.


 


Charakterystyka drzewa


Czereśnia Rivan rośnie średnio duża, z piękną kulistą koroną. Co roku możemy spodziewać się obfitych plonów, a pierwsze pojawią się już nawet 2 lata po posadzeniu. Drzewka owocowe dostępne są w wersji z odkrytym korzeniem lub w doniczce.


 


Owoc


Owoce czereśni Rivan są średniej wielkości, do około 5 gramów. Skórka ma kolor intensywnie czerwony, a w okresie pełnej dojrzałości bardzo ciemny, prawie czarny. W środku są czerwone, soczyste, słodko-winne, smaczne. W zależności od lata i temperatur owoce gotowe są do zbioru początkiem czerwca lub nawet już pod koniec maja. Warto przygotować się na kilkukrotne obrywanie, ponieważ owoce nie dojrzewają równomiernie.


 


Uprawa


Rivan to czereśnia, która jest dobrze odporna na mróz. Również choroby jej raczej nie dotykają. Najlepsze miejsce do posadzenia to południowa lub południowo-zachodnia ekspozycja, z dużą ilością słońca. Ziemia powinna być żyzna i lekko wilgotna.


 


Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: Burlat, Vega.


 


Cięcie


Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Czereśnia Rivan należy do odmian takich które tego cięcia potrzebują najbardziej, cięcie najlepiej wykonać po zbiorze owoców. W tym celu przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary. Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu, usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie, ponieważ, to na nich, możemy spodziewać się owoców.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png