CZEREŚNIA RIVAN W DONICY

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 31,76 zł 31.76
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Bardzo wczesna odmiana czereśni, bardzo łatwa w uprawie. Jest to krzyżówka Wczesnej Riversy i Annonay. Idealna zarówno do nasadzeń plantacyjnych, jak i amatorskich, przydomowych.

 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia Rivan rośnie średnio duża, z piękną kulistą koroną. Co roku możemy spodziewać się obfitych plonów, a pierwsze pojawią się już nawet 2 lata po posadzeniu. Drzewka owocowe dostępne są w wersji z odkrytym korzeniem lub w doniczce.

 

Owoc

Owoce czereśni Rivan są średniej wielkości, do około 5 gramów. Skórka ma kolor intensywnie czerwony, a w okresie pełnej dojrzałości bardzo ciemny, prawie czarny. W środku są czerwone, soczyste, słodko-winne, smaczne. W zależności od lata i temperatur owoce gotowe są do zbioru początkiem czerwca lub nawet już pod koniec maja. Warto przygotować się na kilkukrotne obrywanie, ponieważ owoce nie dojrzewają równomiernie.

 

Uprawa

Rivan to czereśnia, która jest dobrze odporna na mróz. Również choroby jej raczej nie dotykają. Najlepsze miejsce do posadzenia to południowa lub południowo-zachodnia ekspozycja, z dużą ilością słońca. Ziemia powinna być żyzna i lekko wilgotna.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Burlat, Vega.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Czereśnia Rivan należy do odmian takich które tego cięcia potrzebują najbardziej, cięcie najlepiej wykonać po zbiorze owoców. W tym celu przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary. Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu, usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie, ponieważ, to na nich, możemy spodziewać się owoców.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl