• CZEREŚNIA SUMMIT Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Summit z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
19.77
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru
 
Czereśnia Summit to młoda odmiana, która została wyodrębniona z połączenia odmian Van i Sam. Owoce są bardzo smaczne, zarówno w konsumpcji, jak i po przetworzeniu na sok, dżemy lub zamrożeniu.Charakterystyka drzewa
Drzewo czereśni z odkrytym korzeniem Summit rośnie silnie. Tworzy koronę wzniesioną do góry, rozłożystą, z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem. Plony zbieramy co roku w podobnej ilości - obfite lub bardzo obfite. Sadzonka sczepiona na podkładce colt, dorasta do ok. 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem.
 
Owoc
Czereśnie są bardzo duże, nawet do 11 gramów. Mają sercowaty kształt i apetyczny ciemnoczerwony kolor. Wewnątrz miąższ, który jest chrupki i soczysty, w smaku orzeźwiający, kwaśno-słodki. Sok wytłoczony z owoców jest czerwony. Doskonale smakują zerwane prosto z drzewa, ale można je także transportować i przechowywać. Co więcej, planując jednorazowy zbiór, owoce przetrzymane na drzewie nie pękają, o ile nie ma deszczu. Zbiory zaczynają się w połowie lipca.
 
Uprawa
Summit to czereśnia, która jest średnio odporna na chłody. W pierwszych latach wymaga zabezpieczenia i uważać warto na wiosenne przymrozki. Nie jest podatna na choroby pnia i kory. Czereśnie lubią ziemię bogatą, przepuszczalną, obojętną. Miejsce powinno być słoneczne, nieosłonięte. Cięcie formujące koronę wykonuje się tuż po posadzeniu. W kolejnych latach skraca się gałęzie i usuwa suche pędy.
 
Zapylacze
Czereśnia Summit z odkrytym korzeniem jest częściowo samopylna (zaowocuję ok. 20% swoich możliwości). Plon zdecydowanie determinuje posadzenie w pobliżu innej odmiany, np. Vega, Van, Regina, Czerwona Buttnera, Sam, Lambert.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png