CZEREŚNIOWIŚNIA HORTENSJA W DONICY

Podkładka: Antypka.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 27,95 zł 27.95
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Hortensja to czereśniowiśnia w doniczce, zyskująca coraz większą popularność wśród sadowników. Rodzi duże i smaczne owoce, o wszelakiej przydatności. Co więcej, uprawa jest łatwa i bezproblemowa.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie intensywnie i tworzy wzniosłą koronę. Nie jest ona bardzo gęsta, ale wymaga podstawowego cięcia. Hortensja plonuje corocznie, w dość dużej ilości, a pierwsze owocki zerwiemy już w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe doniczkowane to dobry wybór zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Duża bryła korzeniowa to gwarancja szybkiego przyjęcia się drzewka w gruncie. Drzewka doniczkowane można kupować i sadzić przez cały rok.
 
 

Owoc

Czereśniowisienki są duże. Jedna kulka może osiągać masę nawet 7 gramów. Cechy wyglądu mają zbliżone do czereśni – czerwona skórka, żółty miąższ, jędrność i pękatość. Podczas konsumpcji czuć wyraźny wiśniowy aromat, choć mają w sobie dużo słodyczy. Nadają się do jedzenia na surowo, dodawania do deserów, czy przetwarzania na dżemy i kompoty. Zbiory wykonujemy w lipcu. Warto nastawić się na co najmniej dwukrotny zbiór, gdyż nie wszystkie czeresienki dojrzewają w tym samym czasie.
 
 

Uprawa

Czereśniowiśnia Hortensja doniczkowana to trzyletnie drzewko owocowe, które można zasadzić w dowolnym regionie Polski. Dobrze znosi mrozy, więc zimne południe lub północny-wschód jej niestraszne. Nie jest podatna ani na choroby wiśni, ani czereśni. Preferuje miejsca słoneczne, spokojne, z umiarkowanym dostępem do wody. Najlepsza ziemia to ta o obojętnym pH, bogata w składniki odżywcze. W pierwszą wiosnę przeprowadzamy cięcie poprzez skrócenie długich gałązek o około 1/3 i przewodnika na wysokości około 40 cm ponad najwyżej rosnącą gałązką. W kolejnych latach wycinamy pędy zniszczone, rosnące do wewnątrz korony lub w zbytnim zagęszczeniu.
 
 

Zapylacze

Czereśniowiśnia Hortensja jest samopłodna.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl