• CZEREŚNIOWIŚNIA HORTENSJA W DONICY

Czereśniowiśnia Hortensja w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.95
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Hortensja to czereśniowiśnia w doniczce, zyskująca coraz większą popularność wśród sadowników. Rodzi duże i smaczne owoce, o wszelakiej przydatności. Co więcej, uprawa jest łatwa i bezproblemowa.


Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie i tworzy wzniosłą koronę. Nie jest ona bardzo gęsta, ale wymaga podstawowego cięcia. Hortensja plonuje corocznie, w dość dużej ilości, a pierwsze owocki zerwiemy już w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe doniczkowane to dobry wybór zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Duża bryła korzeniowa to gwarancja szybkiego przyjęcia się drzewka w gruncie. Drzewka doniczkowane można kupować i sadzić przez cały rok.

Owoc
Czereśniowisienki są duże. Jedna kulka może osiągać masę nawet 7 gramów. Cechy wyglądu mają zbliżone do czereśni – czerwona skórka, żółty miąższ, jędrność i pękatość. Podczas konsumpcji czuć wyraźny wiśniowy aromat, choć mają w sobie dużo słodyczy. Nadają się do jedzenia na surowo, dodawania do deserów, czy przetwarzania na dżemy i kompoty. Zbiory wykonujemy w lipcu. Warto nastawić się na co najmniej dwukrotny zbiór, gdyż nie wszystkie czeresienki dojrzewają w tym samym czasie.

Uprawa
Czereśniowiśnia Hortensja doniczkowana to trzyletnie drzewko owocowe, które można zasadzić w dowolnym regionie Polski. Dobrze znosi mrozy, więc zimne południe lub północny-wschód jej niestraszne. Nie jest podatna ani na choroby wiśni, ani czereśni. Preferuje miejsca słoneczne, spokojne, z umiarkowanym dostępem do wody. Najlepsza ziemia to ta o obojętnym pH, bogata w składniki odżywcze. W pierwszą wiosnę przeprowadzamy cięcie poprzez skrócenie długich gałązek o około 1/3 i przewodnika na wysokości około 40 cm ponad najwyżej rosnącą gałązką. W kolejnych latach wycinamy pędy zniszczone, rosnące do wewnątrz korony lub w zbytnim zagęszczeniu.

Czereśniowiśnia Hortensja jest samopłodna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png