• CZEREŚNIOWIŚNIA KOLUMNOWA CAROLINE W DONICY

Brak towaru
44.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Caroline to czereśniowiśnia kolumnowa w doniczce, czyli hybryda czereśni i wiśni. Drzewko nadaje się do uprawy w gruncie lub w pojemniku. Owoce są mniej kwaśne niż wiśnie i jednocześnie mniej słodkie niż czereśnie.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie raczej słabo, dorastając do 2,5–3 metrów wysokości. Cięciem można ingerować we wzrost i osiągnąć pożądany, co jest atutem, gdy czereśniowiśnia uprawiana jest na balkonie. Oczywiście można ją także wsadzić do gruntu. Plonuje solidnie w każdym roku, a pierwsze owoce zerwiemy już w drugim roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane dostępne są u nas przez cały rok, także w dowolnym czasie można je zasadzić 

Owoc
Czereśniowisienki są duże, tak, jak czereśnie. Na zewnątrz czerwona, lśniąca skórka. Wewnątrz soczysty miąższ, doskonale zbalansowany słodko-kwaśny. Bardzo lubiany w bezpośredniej konsumpcji, ale też przydatny w domowym przetwórstwie na soki i dżemy. Dojrzałość zbiorcza przypada na lipiec.

Uprawa
Czereśniowiśnia kolumnowa Caroline doniczkowana powinna trafić w słoneczne miejsce. Uprawiana w donicy latem może być wystawiana na ekspozycję w dogodne miejsce, a chowana zimą do altany. Drzewko jest dobrze odporne na mrozy i wymaga jedynie podstawowego zabezpieczenia. Najlepsza ziemia to żyzna, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Cięcie nie jest konieczne, bo drzewka kolumnowe rosną zwarcie. Jeżeli chcemy, by było niższe i zmieściło się na balkonie, wtedy warto ściąć wierzchołek.

Kolumnowa czereśniowiśnia Caroline jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png