• CZEREŚNIOWIŚNIA METEOR W DONICY

Czereśniowiśnia Meteor w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
38.80
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Meteor to czereśniowiśnia w doniczce, ciesząca się coraz większym powodzeniem. Wszystko za sprawą dużych i smacznych owoców, dobrych do jedzenia i przetwarzania. Drzewo łączy w sobie wyłącznie zalety wiśni i czereśni.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie, tworząc gęstą, kulistą koronę. Pozostawione bez opieki szybko zbytnio się zagęszcza, więc istotne jest cięcie prześwietlające. Obradza obficie w każdym roku, a pierwszych owoców możemy oczekiwać nawet w drugim sezonie uprawy. Drzewka owocowe doniczkowane mają dobrze rozbudowany system korzeniowy, co jest gwarancją szybkiej adaptacji w gruncie. Sadzić je można w dowolną porę roku.

Owoc
Czereśniowiśnie są bardzo duże – bliżej im pod tym względem do czereśni. Jedna kulka może ważyć nawet 7 gramów. Mają sercowaty kształt i intensywnie czerwoną skórkę. W środku jędrny miąższ, który w smaku jest bardzo smaczny – słodki, soczysty i aromatyczny. Nic więc dziwnego, że czereśniowiśnia Meteor cieszy się coraz większą popularnością. Owoce nadają się do też do przetwarzania na dżemy i kompoty. Zbiory wykonuje się w czerwcu.

Uprawa
Czereśniowiśnia doniczkowana Meteor to trzyletnie drzewko owocowe, przygotowane do wsadzenia w ogrodzie. Wystarczy wykopać dół i całą zawartość pojemnika przełożyć do niego, uprzednio delikatnie rozluźniając korzenie dłonią. Meteor jest dobrze odporny na chłód i choroby. Zimą potrzebuje tylko podstawowej ochrony. Preferuje ziemię żyzną, o obojętnym pH i umiarkowanej wilgotności. Ekspozycja powinna być słoneczna lub półcienista. Cięcie młodej czereśniowiśni wykonujemy wiosną i skracamy wtedy długie gałązki o około 1/3. Starsze drzewko wymaga cięcia prześwietlającego.
Czereśniowiśnia Meteor jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png