• FIGOWIEC FIGI BROWN TURKEY DONICZKOWANA

Figowiec Figi Brown Turkey Doniczkowana 2L. Wysokość krzewu- ok. 30cm.

33.50
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

FIGOWIEC FIGI BROWN TURKEY

Figę można z powodzeniem uprawiać w Polsce. Co więcej, to bardzo wytrzymały krzew, który mogą uprawiać także laicy. Nie jest często spotykanym krzewem, więc tym bardziej wzbudzi zainteresowanie wszystkich sąsiadów.


Charakterystyka krzewu
Figowiec Brown Turkey dorasta do wysokości nawet 3 metrów. Poza owocami, sporym atutem są także liście, które są dość duże i estetyczne, co ładnie wygląda w ogrodzie. Krzewy owocowe dostępne są w doniczkach. Mogą trafić do ziemi, ale mogą być też hodowane w pojemniku na tarasie lub balkonie.

Owoc
Owoce figowca Brown Turkey są duże (nawet powyżej 5 cm średnicy), a skórka ma kolor czerwonobrązowy lub fioletowy. Wewnątrz znajduje się różowofioletowy miąższ – bardzo smaczny, słodki, dość charakterystyczny. Dojrzałość zbiorcza przypada na wrzesień. Figi można po prostu zjadać lub wykorzystać w deserach, a nawet zrobić konfiturę.

Uprawa
Najlepsze stanowisko dla drzewka figowego to miejsce bardzo słoneczne, ciepłe, osłonięte od wiatru. Ziemia powinna być przepuszczalna, próchnicza, umiarkowanie wilgotna. Figowiec nie wymaga wiele nawożenia, a nawet lepiej z nim uważać, gdyż zbyt hojnie dokarmiany skupia się na rozrastaniu, zamiast na wydawaniu owoców. Krzew jest dość dobrze odporny na mrozy, ale młodą roślinę warto zabezpieczyć na zimę.
Figowiec jest samopylny.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie