• GRUSZA AZJATYCKA CHOJURO W DONICY

Grusza o słodkich, soczystych owocach o nietypowym, okrągłym kształcie. Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
25.34
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

CHOJURO

Azjatycka grusza idealna do domowego ogrodu! Wczesnojesienna odmiana Chojuro określana jest czasem jako „jabłko-grusza”, za sprawą swojego nietypowego wyglądu, przypominającego właśnie jabłko. Dla Japończyków jest to stara odmiana, bo znają ją od XIX wieku. W Polce wciąż staje się coraz bardziej popularna.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie i nabywa z czasem rozłożystą koronę. Wysokość nawet do 5 metrów. Grusza Chojuro owocuje regularnie, bardzo obficie. Pierwsze plony rodzi nawet już w drugim roku od posadzenia. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach.

 

Owoc

Gruszki Chojuro zaliczymy do średniej wielkości owoców. Są one kuliste – wyglądem przypominają jabłka. Skórka jest złotobrązowa, a na niej są liczne przetchlinki. W dotyku jest szorstka, sucha. Miąższ żółtawy, twardawy, bardzo soczysty, smaczny i zbalansowany – trochę słodki, trochę kwaśny. Plony zbieramy pod koniec września.

 

Uprawa

Grusza Chojuro jest mało podatna na choroby. Mimo że jest to gatunek ciepłolubny, dobrze znosi mrozy, nawet do -30 stopni Celsjusza. Najlepsza ziemia to żyzna, lekko kwaśna, umiarkowanie wilgotna. Preferuje miejsca nasłonecznione, bezwietrzne.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Bonkreta Williamsa, Konferencja, Paryżanka.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych.Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców.Grusze Chojuro w pierwszym roku po posadzeniu należy przyciąć drzewo około 90cm od miejsca szczepienia.Dzięki temu na pniu będą się tworzyć liczne  rozgałęzienia.Przycinamy wszystkie znajdujące się pędy poniżej 70cm,zostawiamy aby od 3 do 6 najsilniejszych pędów bocznych,Przez następne 2-3 lata korygujemy kształt korony.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png