Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA AZJATYCKA CHOJURO Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Chojuro z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

18.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Chojuro to grusza z odkrytym korzeniem, będąca jedną z popularniejszych odmian azjatyckich grusz, sprzedawanych w naszym sklepie. Jej owoce lubiane są zwłaszcza w konsumpcji na surowo.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie dość intensywnie, kreując rozłożystą koronę. Dorosłe plonuje corocznie i to obficie, a pierwsze jabłko-gruszki zerwiemy w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostać można tylko w dwóch okresach w roku – jesienią i wiosną. Wtedy też powinny zostać zasadzone w ogrodzie.

Owoc
Kuliste gruszki są średniej wielkości, a że podobne są do jabłek, często określa się je mianem jabłko-gruszki. Na zewnątrz złotobrązowa skórka z przetchlinkami. W dotyku jakby sucha i szorstka. Pod nią ukrywa się bardzo soczysty, lecz twardy miąższ. Te gruszki można wygodnie jeść jak jabłka – obgryzając dookoła. Zbiór przypada na ostatnie dni września.

Uprawa
Chojuro z odkrytym korzeniem to sadzonka japońskiej gruszy, która dobrze jest przystosowana do naszego klimatu. Jak każde młode drzewko owocowe wymaga zabezpieczenia zimowego, ale dorosłe znosi mrozy do -30 stopni Celsjusza. Ziemia powinna być lekko kwaśna, żyzna, lekko wilgotna. Ekspozycja słoneczna, najlepiej południowo-wschodnia. Wiosną przycinamy młode drzewka, rozpoczynając formowanie korony do pożądanego kształtu. W kolejnych latach usuwamy suche lub zniszczone gałązki i dbamy o zachowanie zdrowia drzewa.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Faworytka, Paryżanka, Bonkreta Williamsa.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png