• GRUSZA AZJATYCKA CHOJURO Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Chojuro z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
19.99
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru


Chojuro to grusza z odkrytym korzeniem, będąca jedną z popularniejszych odmian azjatyckich grusz, sprzedawanych w naszym sklepie. Jej owoce lubiane są zwłaszcza w konsumpcji na surowo.


Charakterystyka drzewaDrzewko owocowe rośnie dość intensywnie, kreując rozłożystą koronę. Dorosłe plonuje corocznie i to obficie, a pierwsze jabłko-gruszki zerwiemy w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostać można tylko w dwóch okresach w roku - jesienią i wiosną. Wtedy też powinny zostać zasadzone w ogrodzie.Owoc


Kuliste gruszki są średniej wielkości, a że podobne są do jabłek, często określa się je mianem jabłko-gruszki. Na zewnątrz złotobrązowa skórka z przetchlinkami. W dotyku jakby sucha i szorstka. Pod nią ukrywa się bardzo soczysty, lecz twardy miąższ. Te gruszki można wygodnie jeść jak jabłka - obgryzając dookoła. Zbiór przypada na ostatnie dni września.


Uprawa
Chojuro z odkrytym korzeniem to sadzonka japońskiej gruszy, która dobrze jest przystosowana do naszego klimatu. Jak każde młode drzewko owocowe wymaga zabezpieczenia zimowego, ale dorosłe znosi mrozy do -30 stopni Celsjusza. Ziemia powinna być lekko kwaśna, żyzna, lekko wilgotna. Ekspozycja słoneczna, najlepiej południowo-wschodnia. Wiosną przycinamy młode drzewka, rozpoczynając formowanie korony do pożądanego kształtu. W kolejnych latach usuwamy suche lub zniszczone gałązki i dbamy o zachowanie zdrowia drzewa.


Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Faworytka, Paryżanka, Bonkreta Williamsa.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png