• GRUSZA AZJATYCKA EARLY SHU W DONICY

Grusza Azjatycka Early Shu doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
38.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Early Shu to grusza azjatycka w doniczce, która z pewnością będzie ciekawostką w ogrodzie. Uprawa nie różni się niczym od europejskich grusz, a owoce są dość oryginalne.


Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe wzrasta silnie i kreuje szeroką, luźną koronę. Owocowanie rozpoczyna się zazwyczaj już w drugim lub trzecim roku uprawy. Grusza rodzi sporą ilość owoców w każdym sezonie. Drzewka owocowe doniczkowane nie mają specjalnych wymagań co do terminu sadzenia. Można to zrobić nawet upalnym latem, gdyż rozbudowany system korzeniowy szybko zagnieżdża się w nowym miejscu. Warto jednak mieć na uwadze, że optymalnym i polecanym czasem nasadzeń grusz jest jesień.

Owoc
Gruszki są duże i bardzo duże, nierzadko masą przekraczające 300 gramów. Mają kształt odwróconej gruszki – u góry są szersze, na dole węższe. Skórka jest zielona i przyozdobiona jest rumieńcem od słonecznej strony. Pod nią jasny miąższ i gniazdo nasienne. W smaku gruszki Early Shu są bardzo dobre – aromatyczne, nieprzesadnie słodkie, soczyste. Można je jeść na surowo, dodawać do deserów, śniadań lub przetwarzać, w tym suszyć. Gotowe do zbiorów są w sierpniu, a jeżeli nie dojrzały wszystkie mniej więcej naraz, owoce można przetrzymać kilka dni na gałęziach.

Uprawa
Grusza azjatycka Early Shu doniczkowana to trzyletnia sadzonka, która będzie wdzięczna za ulokowanie w słonecznym miejscu i dobrej, żyznej ziemi. Grusze potrzebują mieć glebę wilgotną i przepuszczalną. Mrozy znosi dobrze, choć podstawowe zimowe zabezpieczenie nie zaszkodzi. Na większość chorób nie jest wrażliwa, a uważać warto na rdzę gruszy. Co rok wczesną wiosną wykonujemy cięcie prześwietlające wycinając pędy rosnące do środka korony. Gdy drzewo będzie już dość stare wykonujemy cięcie odmładzające.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Bera Hardy, Komisówka, Bonkreta Williamsa.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png