Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA AZJATYCKA EARLY SHU Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Azjatycka Early Shu z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

26.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Grusza Azjatycka Early Shu z odkrytym korzeniem to sadzonka, która na pewno odmieni Twój domowy sad. Owoce wyglądają nieco inaczej, niże te odmian europejskich, a smakują równie ciekawie.

Charakterystyka drzewa
Drzewka rosną silnie i tworzą luźną, rozgałęzioną koronę. W okres owocowania wchodzi w drugim lub trzecim roku od posadzenia. Drzewko szczepione na podkładce gruszy kaukaskiej, dorasta do ok. 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, sprzedawane jesienią i wiosną.

Owoc
Owoce gruszy Early Shu są duże i bardzo duże, nawet do 310 gramów sztuka. Skórka zielona, muśnięta delikatnym czerwonym rumieńcem. Mają kształt, który możemy określić, jako „odwrócona gruszka”, gdyż na górze są szersze i zwężają się ku dołowi. Dojrzałość zbiorcza zaczyna się w sierpniu, ale dobrze znoszą ewentualne dłuższe pozostawienie ich na gałęziach – nie spadają, nie pękają, nie psują się. Typowa odmiana deserowa.

Uprawa
Grusza Azjatycka Early Shu z odkrytym korzeniem powinna trafić do ziemi w niedługim czasie po zakupie. Najlepiej, by była ona żyzna, przepuszczalna i dostatecznie wilgotna. Early Shu – mimo że jest odmianą japońską – dobrze znosi polskie mrozy. Grusza jest też raczej niepodatna na choroby, choć uważać trzeba na rdzę gruszy. Na wiosnę należy skrócić przewodnik i gałązki, by wyrównać proporcje bryły korzeniowej do drzewka.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Komisówka, Konferencja, Bonkreta Williamsa, Bera Hardy.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png