• GRUSZA AZJATYCKA KOSUI Z ODKRYTYM KORZENIEM

27.07
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Grusza Kosui z odkrytym korzeniem to sadzonka Japońskiej gruszy której owoce są przepyszne, dodatkowo wraz z drzewem tworzą piękną ozdobę w ogrodzie.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie do ok. 4m wysokości, jest wąskie, korona rozłożysta. Liście są nietypowe, duże. Kwitnie bardzo obficie, pięknymi białymi kwiatami.

Owoc
Owoce są okrągłe, lekko spłaszczone. Dość duże- nawet 150g. Skórka jasnobrązowa z piegami. Im owoce bardziej dojrzałe, tym skórka będzie miększa, a sam owoc smaczniejszy. Owoce są słodkie, delikatne, soczyste oraz bez kwasku. Owocuje nadają się do spożycia już w sierpniu.

Uprawa
Wymaga żyznej, przepuszczalnej gleby, najlepiej z ph pomiędzy 6-7. Odmiana mrozoodporna(młode sadzonki można zabezpieczyć na zimę), odporna na parcha oraz inne choroby. Dość łatwa w uprawie, nie musimy sporo ingerować a i tak obrodzi obficie. Cięcie wykonujemy wiosną. Przycinamy główny pęd na wybraną przez nas wysokość w celu stworzenia rozgałęzień. W kolejnych latach korygujemy koronę. Usuwamy stare, chore, zasłaniające dopływ światła do korony gałązki.
Sadzonka w formie odkrytego korzenia musi być zasadzona odrazu po dostarczeniu(jesien/wiosna). 

Zapylacze
Wymagany zapylacz - chojuro, shinseiki.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png