• GRUSZA AZJATYCKA SHINSEIKI W DONICY

Grusza Azjatycka Shinseiki doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

39.80
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Shinseiki to grusza azjatycka w doniczce dobrze zaadaptowana do naszego klimatu. Plonuje dość dobrze, smacznymi owocami. Warto posadzić ją w towarzystwie innych grusz japońskich, by wszystkie wzajemnie były dla siebie zapylaczami.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio silnie, tworząc rozłożystą, gęstą koronę. Owocować zaczyna zazwyczaj w trzecim lub czwartym roku, a kiedy jest dorosłe, plonuje naprzemiennie. Drzewka owocowe doniczkowane można sadzić w ogrodzie w dowolnym czasie. Optymalną porą roku jest jesień, ale wiosna czy lato też będą ok. Atutem tego typu sadzonek jest dobrze rozwinięty system korzeniowy.

Owoc
Gruszki są niewielkie, raptem niewiele ponad 100 gramów. Aby pozyskać większe owoce, trzeba posadzić Shinseiki w dobrym miejscu i gruncie, zabezpieczać na zimę i przerzedzać zawiązki. Wtedy można liczyć na nawet 200 gramowe owoce. Są one kuliste, lekko spłaszczone. Na zewnątrz zielona skórka z przetchlinkami. Pod nią biały miąższ – kruchy, delikatny, słodki. Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom sierpnia i września.

Uprawa
Grusza azjatycka Shinseiki doniczkowana jest zdrowym trzyletnim drzewkiem, które warto posadzić w słonecznym i bezwietrznym miejscu. Ziemia powinna być dobrej jakości, o lekko kwaśnym pH i dobrej wilgotności. Chłody znosi dobrze, choć warto wykonać bazowe zabezpieczenie. Grusza Shinseiki na choroby jest raczej niewrażliwa, choć szczególną uwagę warto zwrócić na zarazę ogniową. Co rok wczesną wiosną należy wykonywać cięcie prześwietlające, wycinając pędy rosnące do środka korony. Przy starych drzewach wykonujemy cięcie odmładzające.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Chojuro, Nijinseiki, Hong-li.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png