• GRUSZA AZJATYCKA TSU LI W DONICY

Grusza Azjatycka Tsu Li doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
29.49
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Tsu Li to grusza azjatycka w doniczce, która po kilku latach obrodzi w przepyszne owoce. Jeżeli zapewnisz jej dużą ilość światła słonecznego, będzie zdrowo i bezproblemowo rosnąć.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie, osiągając wysokość około 4 metrów. Tworzy rozłożystą, średnio gęstą koronę. Liście przybierają delikatnie czerwonawy kolor. Plonuje umiarkowanie obficie, ale za to corocznie. Na pierwsze gruszki można liczyć zazwyczaj w trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe doniczkowane można sadzić w dowolną porę roku, o ile ziemia nie jest zamarznięta. Dobrze rozbudowany system korzeniowy szybko adaptuje się w gruncie.

Owoc
Gruszki są duże i mają typowy kształt, kojarzony z tym owocem. Skórka jest żółta i pokryta przetchlinkami. Pod nią jasny miąższ, który podczas jedzenia okazuje się wręcz przepyszny. Jest słodki, aromatyczny i soczysty. Gruszki najlepsze są jedzone na surowo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je do kompotów, przecierów czy deserów. Zbiory przypadają na ostatnie dni września. Atutem jest to, że owoce dobrze przechowują się w chłodni nawet przez całą zimę.

Uprawa
Grusza azjatycka Tsu Li doniczkowana to trzyletnie drzewko owocowe, które może trafić do przydomowego sadu lub większej uprawy plantacyjnej, nastawionej na sprzedaż owoców. Azjatyckie grusze potrzebują dużej ilości słońca i nie lubią marznąć. Uważać warto na pąki, gdyż Tsu Li kwitnie dość wcześnie. Preferuje żyzną, lekko kwaśną ziemię, zasobną w wodę. Na choroby ma bardzo wysoką odporność. Co rok wczesną wiosną wykonujemy cięcie prześwietlające, wycinając pędy rosnące do środka korony. Na początku nie jest ono zbyt wymagające. Przy starych drzewach wykonujemy cięcie odmładzające.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze: Yah Li (Ya Li), Shinseiki, Early Shu.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png