• GRUSZA GENERAŁ LECLERC W DONICY

Grusza Generał Leclerc doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

24.88
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Generał Leclerc to odmiana gruszy idealna zarówno do posadzenia przydomowym ogrodzie, jak i w sadach przemysłowych. Pochodzi z Francji i od wielu już lat cieszy się popularnością w Polsce. 

 

Charakterystyka drzewa

Grusza Generał Leclerc rośnie w pierwszych latach dość silnie. Kiedy wchodzi w okres owocowania, wzrost zwalnia, by drzewko mogło skupić się na plonach. Korona jest średnio zagęszczona. Pierwszych plonów można spodziewać się w trzecim roku od posadzenia. Dojrzała grusza owocuje regularnie, dość obficie. Drzewko szczepione na podkładce gruszy kaukaskiej, dorasta do ok. 5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach.

 

Owoc

Gruszki są bardzo duże, nawet do 300 gramów / sztuka. Kształt przybierają różny – niektóre typowo gruszkowaty, inne stożkowaty lub wydłużony. Skórka ma kolor dość ciemny, żółto-zielony i jest ordzawiona. W środku miąższ jest biały, drobnoziarnisty. W smaku gruszki są soczyste i słodko-kwaśne, bardzo smaczne. Owoce zbieramy początkiem października. Można je spożywać na surowo lub wykorzystać do przetworów i deserów. Nadają się także do przechowywania aż do zimy.

 

Uprawa

Grusza Generał Leclerc jest dobrze odporna na polskie mrozy. Również zazwyczaj nie ma problemu z zachorowaniami. Uważać warto na parcha i moniliozę. Drzewko owocowe gruszy powinno być sadzone w miejscach słonecznych i spokojnych, w glebie żyznej i średnio wilgotnej.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Red FaworytkaKonferencjaKomisówka, Bonkreta Williamsa.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Grusze w pierwszym roku po posadzeniu należy przyciąć drzewo około 90cm od miejsca szczepienia. Dzięki temu na pniu będą się tworzyć liczne  rozgałęzienia. Przycinamy wszystkie znajdujące się pędy poniżej 70cm,zostawiamy aby od 3 do 6 najsilniejszych pędów bocznych,  przez następne 2-3 lata korygujemy kształt korony.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png