Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA GENERAŁ LECLERC Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Generał Leclerc z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
18.30
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

 


WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień

Generał Leclerc to grusza z odkrytym korzeniem, która można posadzić w przydomowym ogrodzie lub towarowym sadzie. Owoce są bardzo duże i smaczne – pożądane na rynku.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie dość silnie, zwłaszcza w pierwszych latach uprawy. Około trzeciego roku ten wzrost spowalnia, a rozpoczyna się owocowanie. Korona jest średnio zagęszczona i można prowadzić ją wrzecionowato. Generał Leclerc plonuje obficie w każdym roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami należy sadzić wiosną lub jesienią.

Owoc
Gruszki są bardzo duże, gdyż pojedyncza sztuka może ważyć nawet 300 gramów, a średnio jest to ponad 230 gramów. Owoce mają gruszkowaty, podłużny kształt. Zielono- żółta skórka ma bardzo charakterystyczne ordzawienie. Pod nią jasny miąższ, drobnoziarnisty. W konsumpcji bezpośredniej są bardzo lubiane – słodkie i soczyste, bardzo aromatyczne. Zbiór przypada na początek października i mogą trafić od razu na stół lub do przechowalni, gdzie przeleżą nawet do zimy.

Uprawa
Grusza Generał Leclerc z odkrytym korzeniem powinna trafić do ziemi żyznej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce najlepiej, by było słoneczne, bez zastojów mrozowych, bez uporczywych wiatrów. Ta odmiana gruszy jest dobrze zaaklimatyzowana w naszej szerokości geograficznej, więc nie ma problemów z przemarzaniem korzeni czy drzewka, przy podstawowym zabezpieczeniu. Warto pryskać przed parchem i mszycami. Cięcie na wiosnę polega na skróceniu przewodnika i delikatnym podcięciu gałęzi. W kolejnych latach wycina się dziki i wilki, jednocześnie kształtując koronę w pożądany sposób.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Red Faworytka, Konferencja, Komisówka, Bonkreta Williamsa.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png