• GRUSZA KOLUMNOWA DECORA® W DONICY

Brak towaru
42.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Decora® to grusza kolumnowa w doniczce, którą z powodzeniem można uprawiać w warunkach podmiejskich, a nawet miejskich. Wystarczy taras lub balkon. Nadaje się także do profesjonalnych sadów towarowych.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie i stosunkowo szybko, osiągając około 3 metry. Wytwarza długopędy, rosnące równolegle do przewodnika. Owoce wydaje co roku, a na pierwsze gruszki możemy liczyć w trzecim lub czwartym roku uprawy. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane do kupienia są przez cały rok. Także czas sadzenia jest dowolny. Nadają się do uprawy w gruncie i w donicach; w warunkach domowych i przemysłowych.

Owoc
Gruszki są duże, o typowym dla tego owocu kształcie. Na zewnątrz zielona skórka, w dużej mierze pokryta czerwonym pomazańcem. Jest gładka i błyszcząca. Pod nią kremowy miąższ – kruchy, soczysty, słodki, o intensywnym aromacie. Ich przydatność jest wszelaka – jedzenie, przechowywanie, przetwarzanie, suszenie. Zbiory wykonuje się w październiku.

Uprawa
Grusza kolumnowa doniczkowana Decora® jest trzyletnią sadzonką bardzo lubianej odmiany. Szybko przyjmie się w nowym miejscu, dzięki dobrze rozbudowanemu systemowi korzeniowemu. Powinna trafić w miejsce słoneczne, spokojne, osłonięte od silnych wiatrów. Lubi ziemię żyzną, o obojętnym pH, przepuszczalną. Ma wysoką odporność na mrozy. Drzewka posadzone w gruncie warto zabezpieczać na zimę, a te uprawiane w donicy – chować do altany lub budynku gospodarczego. Decoria® bardzo rzadko łapie choroby. Cięcie wiosenne można wykonać, jeżeli drzewko jest bardzo wysokie (silny wzrost). Nie ma takiej konieczności, gdy rośnie nieco wolniej, bo ma mniej słońca lub gorsze podłoże.

Kolumnowa grusza Decora® jest samopylna.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png