• GRUSZA KOLUMNOWA SAPHIRA® W DONICY

Brak towaru
42.10
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Saphira to grusza kolumnowa w doniczce, polecana do sadów, w których chcemy zróżnicować odmiany. Z sadzonki wyrośnie silne drzewko, rodzące wczesną jesienią przepyszne owoce!

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie silnie i zdrowo. Dorosłe osiąga około 3 metry wysokości. Tworzy liczne długopędy, na których owocuje. Plonuje w każdym roku, dużą ilością gruszek, a pierwsze pojawiają się zazwyczaj w trzecim roku od posadzenia. Możliwa jest uprawa zarówno w gruncie, jak i w dużych doniczkach. Wszędzie tam, gdzie nie chcesz lub nie możesz kopać, wybierz tę drugą opcję. Kolumnowe drzewka owocowe doniczkowane do kupienia są dostępne przez cały rok. Sadzić je można w dowolnym terminie.

Owoc
Gruszki są średniej wielkości i duże. Na zewnątrz gruba żółta skórka, przyozdobiona czerwonym malunkiem od strony, z której padały promienie słoneczne. Pod nią skrywa się jasny miąższ – bardzo delikatny, smaczny, aromatyczny. Przydatność owoców jest wszelaka – konsumpcyjna, przetwórcza, handlowa. Idealne do jedzenia na surowo, ale także nadają się do przechowalni i kilka miesięcy w niej mogą spędzić. Dojrzałość zbiorcza wypada na przełomie września i października.

Uprawa
Grusza kolumnowa doniczkowana Saphira to trzyletnia sadzonka z dobrze ukształtowaną bryła korzeniową. Najlepiej będzie jej w żyznej ziemi, o obojętnym pH i umiarkowanej wilgoci. W słonecznej ekspozycji owoce będą pięknie się wybarwiać i będą słodsze. Drzewko dobrze znosi mrozy naszego klimatu, choć przed bardzo niskimi temperaturami lepiej je zabezpieczyć. Drzewka uprawiane w donicach wystarczy schować np. do garażu. Cięcie wiosenne nie jest wymagane, ale można je przeprowadzić, jeżeli przewodnik jest wyjątkowo długi. Długopędy odginające się od korony pod ciężarem owoców też można z czasem skrócić, choć nie jest to konieczne.

Zapylacze
Kolumnowa grusza Saphira wyda owoce, nawet bez towarzystwa innej odmiany w pobliżu, jednak nie będzie to maksimum jej możliwości. Znacznie łatwiej i lepiej owocuje zapylona obcym pyłkiem.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png