• GRUSZA KONFERENCJA W DONICY

Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.88
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

KONFERENCJA

 
Podkładka: Pigwa S1
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa czerwca
Barwa owoców: zielony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców:

średny


Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Komiksówka, Paryżanka, Bonkreta Wiliamsa, Bera Hardy, Faworytka.
Pochodzenie: Anglia

 


Grusza Konferencja to stara odmiana jesienna, którą spotkać możemy zarówno w sadach przemysłowych, jak i rosnącą w domowych ogrodach.


 


Charakterystyka drzewa


Konferencja to silne drzewo, z rozgałęzioną koroną. Pierwszych owoców możemy spodziewać się w 3. lub 4. roku od posadzenia. Aby były one duże, trzeba przerzedzać zawiązki. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem.


 


Owoc


Gruszki są zaliczane do dużych. Jeżeli drzewo było odpowiednio przycięte, mogą być nawet bardzo duże. Owoce są wydłużone. Skórka jest w kolorze zielonym, z brązowo złotym nalotem od strony kielicha, matowa. W środku znajduje się delikatnie białożółty miąższ, który w smaku jest delikatny i soczysty, aromatyczny i bardzo smaczny. Zbiory przypadają na koniec września lub początek października. Można je jeść bezpośrednio po zerwaniu z drzewa owocowego lub po odleżeniu około miesiąca - wtedy są najsmaczniejsze.


 


Uprawa


Grusza Konferencja jest odporna na chłody. Jest także niewrażliwa na choroby, takie jak parch i choroby kory. Uważać trzeba natomiast na zarazę ogniową. Nie jest to odmiana specjalnie wymagająca, jeżeli chodzi o ziemię. Powinna być ona przepuszczalna, ciepła, wilgotna, ale nie podmokła. Dobrze, kiedy ma dostęp do sporej ilości słońca.


 


Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: Faworytka , Komisówka, Paryżanka , Bera Boksa, Bera Hardy, Concord, Carola, General Leclerc .


 


Cięcie


Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Grusze Konferencje w pierwszym roku po posadzeniu należy przyciąć drzewo około 90cm od miejsca szczepienia. Dzięki temu na pniu będą się tworzyć liczne  rozgałęzienia. Przycinamy wszystkie znajdujące się pędy poniżej 70cm,zostawiamy aby od 3 do 6 najsilniejszych pędów bocznych.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png