Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA LIPCÓWKA KOLOROWA W DONICY

Grusza Lipcówka Kolorowa w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.86
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Lipcówka Kolorowa to grusza w doniczce, będąca jedną z nielicznych sadzonek tak wczesnych odmian. Letnie owoce są dobre, idealne do wykonania przetworów. Jest to odmiana odpowiednia dla wszystkich miłośników tego owocu, niemogących doczekać się dojrzałości innych odmian.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio intensywnie, kreując wzniosłą, ale luźną koronę. Docelowa wysokość to ok.5m(podkładka gruszy kaukaskiej). Owocowanie rozpoczyna zazwyczaj od trzeciego lub czwartego sezonu w ogrodzie. Potem wchodzi w rytm obfitego plonowania co roku, ale tylko jeżeli jest zadbana – odżywiona i odpowiednio przycięta. Drzewka owocowe doniczkowane kupować można przez cały rok. Sadzi się je od razu po zakupie lub można przechować je kilka dni/tygodni w garażu i wsadzić w dogodnym dla siebie czasie.

Owoc
Gruszki są średniej wielkości na zadbanym drzewie, a małe na niezadbanym. Stąd tak ważne jest przerzedzanie zawiązków. Zielona skórka od słonecznej strony pomalowana jest czerwonym rumieńcem. Pod nią jasny, nieco twardy miąższ. W smaku są dobre, choć dość chrupkie, z niewielką ilością soku. Konsumpcję na surowo doceniają prawdziwi amatorzy tych owoców, gdyż Lipcówka dojrzewa bardzo wcześnie, bo... w lipcu. A jeżeli twardość nie jest dla nas odpowiednia, można ją i goździki zamknąć w zalewie w słoikach, tworząc kompoty na zimę.

Uprawa
Grusza Lipcówka Kolorowa doniczkowana jest trzyletnim drzewkiem owocowym, które wystarczy wyjąć z pojemnika i ulokować w dołku. Ziemia powinna być bogata w składniki odżywcze, lekko kwaśna, umiarkowanie wilgotna. Lipcówka lubi ekspozycję słoneczną, może rosnąć nawet w pełnym słońcu. Na zimę wymaga zabezpieczenia i warto także zatroszczyć się o letnie pąki. Na choroby ma dobrą odporność, w tym bardzo solidną na parcha. Co rok wczesną wiosną wykonujemy cięcie prześwietlające środek korony(wycinając pędy rosnące do środka), na początku nie jest ono zbyt wymagające. Starsze drzewko potrzebuje cięcia odmładzającego.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Bonkreta Williamsa, Konferencja.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png