• GRUSZA RED FAWORYTKA DONICZKOWANA

Grusza Red Faworytka doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

26.10
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

Red Faworytka to odmiana idealna do domowego ogrodu. Uprawa nie sprawia trudności, a owoce są bardzo smaczne. To letnia odmiana, którą można spożywać na surowo lub przetwarzać. Jest to jedna z naszych ulubionych gruszy!

 

Charakterystyka drzewa

Klapsa Czerwona rośnie silnie. Korona rozrasta się szeroko i luźno. Dorosłym drzewom gałęzie zaczynają zwisać. Owoce pojawiają się regularnie, co roku w mniej więcej takich samych ilościach. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach. 

 

Owoc

Owoce Czerwonej Faworytki są duże, a często bardzo duże. Skórka ma kolor czerwony, jest gruba i odrobinę błyszcząca. Sam kształt owoców jest typowo gruszkowaty – jajowaty i symetryczny. Miąższ jest żółtobiały, drobnoziarnisty, ale kremowy w konsystencji. W smaku gruszki są soczyste, słodkie i bardzo smaczne. Można je jeść zaraz po zerwaniu z drzewa, ale można też przetwarzać na pyszne kompoty lub wypieki. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec sierpnia.

 

Uprawa

Czerwona Klapsa jest średnio odporna na mrozy i choroby. Warto uważać na parcha. Najlepszą glebą dla niej jest ziemia żyzna, bogata w składniki mineralne, gliniasta i lekko kwaśna. Grusza ta lubi mieć dużo światła, ale ceni też spokój i brak silnych wiatrów.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Komisówka, Konferencja, Bonkreta Williamsa, Generał Leclerc, Bera Hardy.

 

CIĘCIE

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Grusze w pierwszym roku po posadzeniu należy przyciąć drzewo około 90cm od miejsca szczepienia. Dzięki temu na pniu będą się tworzyć liczne  rozgałęzienia. Przycinamy wszystkie znajdujące się pędy poniżej 70cm,zostawiamy aby od 3 do 6 najsilniejszych pędów bocznych,  przez następne 2-3 lata korygujemy kształt korony.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie