Grusze to drzewka owocowe, które często goszczą w przydomowych sadach i ogrodach. Ich owoce są lubiane w bezpośredniej konsumpcji, jak i jako składnik kompotów i musów. Grusze w doniczkach dostępne są do zakupu przez cały rok, gdyż można je sadzić przez cały sezon, czyli od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Kupując drzewko owocowe zimą, możemy je przechować na tarasie lub na balkonie. Wystarczy tylko dopilnować zabezpieczenia korzenia i miejsca szczepienia. Wiosną powinno trafić do ziemi. 

Grusza Xenia 

W sklepie dostępne są grusze w donicach pochodzące z naszych upraw – zadbane i zdrowe. Są to najpopularniejsze i najsmaczniejsze odmiany, w tym nasza flagowa – grusza Faworytka (zarówno Klapsa, jak i Red Faworytka). Miłośnikom owoców o zielonej skórce i soczystym miąższu polecamy odmianę Xenia lub Lukasówka. Dla tych, którzy wolą bardzo słodkie gruszki są odmiany – Konferencja czy Generał Leclerc. Dostępna jest także stara japońska grusza w donicy – Chojuro. Warto pamiętać, że grusze w zdecydowanej większości są obcopylne, więc warto od razu wybrać dwie odmiany.

Gruszki zawierają cenny jod, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie tarczycy. To także świetne źródło boru, dobrego dla mózgu. Nie brakuje w nich także potasu. Możemy je jeść bezpośrednio pe zerwaniu z drzewa lub piec (także na grillu) i faszerować nimi mięsiwo. To także nieodłączny element deserów – połączenie z czekoladą i przyprawami korzennymi jest wyśmienite.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl