• GRUSZA XENIA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Xenia z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
21.94
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Podkładka: Pigwa S1
Docelowa wysokość drzewa: 2,5m/3,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa listopada
Barwa owoców: zielony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: Mołdawia

 

Xenia to grusza z odkrytym korzeniem, którą zasadzić można w dowolnym regionie Polski. Rodzi duże i smaczne owoce, które można przechowywać nawet do późnej zimy.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie średnio silnie, formując stożkową koronę. Plonuje obficie w każdym roku, a pierwsze gruszki zerwiemy w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostępne są w sprzedaży tylko jesienią lub wiosną. Po zakupie powinny w możliwie krótkim czasie trafić do gruntu.

Owoc
Gruszki są duże, najczęściej powyżej 200 gramów. Na zewnątrz gładka zielona skórka. Wewnątrz twardy jasny miąższ, który po odleżeniu mięknie i nabiera pełni słodyczy. Owoce są soczyste i smaczne – lubiane zarówno w bezpośredniej konsumpcji, jak i przy wykonywaniu deserów. Dojrzałość zbiorcza przypada na październik, optymalna konsumpcyjna na listopad/grudzień. W chłodni mogą leżeć długo.

Uprawa
Grusza Xenia z odkrytym korzeniem powinna trafić do ziemi żyznej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Najlepiej w miejscu bardzo słonecznym i bezwietrznym. Zimy znosi dobrze, choć młode drzewko wymaga zabezpieczenia. Rzadko choruje, a jeżeli już, to zazwyczaj atakują ją mszyce, z którymi można skutecznie walczyć opryskami. Cięcie wykonujemy wiosną, skracając przewodnik i gałęzie. Grusze można prowadzić jednoprzewodnikowo lub wieloprzewodnikowo.

Zapylacze
Xenia jest samopylna, ale inne odmiany, posadzone w pobliżu, dają szansę na większe plony i owoce. Są to np. Komisówka czy Faworytka.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png