Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ ANANAS BERŻENICKI W DONICY

Brak towaru
24.89
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Jabłoń Ananas Berżenicki to letnia odmiana, mająca ponad 85 lat. Pochodzi z Litwy. Nie sprawia problemów w uprawie oraz wydaje przepyszne owoce. W Polsce jest już trochę zapomniana.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie do ok. 4m wysokości tworząc przy tym wielką, stożkowatą koronę. Pędy oraz rozgałęzienia są bardzo liczne. Owocuje corocznie i obficie, dojrzałe owoce bez problemów opadają na ziemie. 

Owoc
Smak jest słodko-kwaśny, miąższ chrupki i soczysty. Słabo się przechowują, nadają się do bezpośredniego spożycia lub do przetworów. Z wyglądu żółte, lśniące, z lekkim różowoczerwonym nalotem, średniej i równej wielkości. Gotowe do zbioru pod koniec sierpnia.

Uprawa
Zalecamy glebę lekko kwaśną (pH ok. 6,5), żyzną. W ziemiach piaszczystych może wymagać większego podlewania. Sadzonka dzięki temu że jest w donicy, ma rozwinięty system korzeniowy co gwarantuje przyjęcie w terenie. Sadzonka jest już na wstępie przycięta. Kolejne cięcie robimy co rok, wczesną wiosną. Polega ono na prześwietlaniu korony, wycinamy wtedy pędy rosnące do jej środka.

Zapylacze
Nie wymaga zapylacza, posadzenie dodatkowej odmiany zwiększy plon. Polecamy następujące: Julia, Oliwka Żółta, Early Geneva(czerwona papierówka), James Grieve.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png