JABŁOŃ ANANAS BERŻENICKI W DONICY

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 27,89 zł 27.89
Ocena: 0
Dostępność: brak towaru

Opis

 
Jabłoń Ananas Berżenicki to letnia odmiana, mająca ponad 85 lat. Pochodzi z Litwy. Nie sprawia problemów w uprawie oraz wydaje przepyszne owoce. W Polsce jest już trochę zapomniana.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie do ok. 4m wysokości tworząc przy tym wielką, stożkowatą koronę. Pędy oraz rozgałęzienia są bardzo liczne. Owocuje corocznie i obficie. 
 
 

Owoc

Smak jest słodko-kwaśny, miąższ chrupki i soczysty. Słabo się przechowują, nadają się do bezpośredniego spożycia lub do przetworów. Z wyglądu żółte, lśniące, z lekkim różowoczerwonym nalotem, średniej i równej wielkości. Gotowe do zbioru pod koniec sierpnia.
 
 

Uprawa

Zalecamy glebę lekko kwaśną (pH ok. 6,5), żyzną. W ziemiach piaszczystych może wymagać większego podlewania. Sadzonka dzięki temu że jest w donicy, ma rozwinięty system korzeniowy co gwarantuje przyjęcie w terenie. Sadzonka jest już na wstępie przycięta. Starsze drzewa wymagają cięcia prześwietlającego które wykonujemy co rok, zazwyczaj wczesną wiosną. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka korony, suche oraz stare. Więcej o cięciu jabłoni dowiesz się tutaj
 
 

Zapylacze

Nie wymaga zapylacza, posadzenie dodatkowej odmiany zwiększy plon. Polecamy następujące: JuliaOliwka ŻółtaEarly Geneva(czerwona papierówka), James Grieve.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl