• JABŁOŃ ANTONÓWKA POŁTORAFUNTOWA W DONICY

Jabłoń Antonówka Półtorafuntowa doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do ok. 150cm.

Brak towaru
22.83
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

JABŁOŃ ANTONÓWKA PÓŁTORAFUNTOWA DONICZKOWANA

Antonówka Półtorafuntowa to stara odmiana jabłoni, nazywana także Masłową lub Śmietankową. Uznanie zdobyła przede wszystkim wysoką odpornością na mrozy i choroby, a także półtorafuntową wielkością owoców. Świetna odmiana przemysłowa, idealna na przetwory.


Charakterystyka drzewa
Antonówka Półfuntowa rośnie silnie i okazale, tworząc kulistą koronę. W przeciwieństwie do Antonówki Zwykłej nie ma tendencji do wykrzywiania pnia. Owocuje naprzemiennie – raz bardzo obficie, raz nieco słabiej. Szczepiona na podkładce M26, dorasta do ok. 3-4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem. 

Owoc
Owoce Antonówki Półtorafuntowej są bardzo duże, nawet do 600 gramów, o raczej nieregularnym kształcie. Skórka jasna, białożółta, można powiedzieć – śmietankowa. Wewnątrz biały miąższ, który w smaku jest soczysty, ale dość kwaśny. Idealny, by wykorzystać go do wykonania ciast, kompotów, musów i przecierów. Zbiór rozpoczyna się pod koniec sierpnia, ale owoce nie dojrzewają równomiernie, więc może trwać nawet do końca września.

Uprawa
Antonówka Śmietankowa to jabłoń, która jest wysoce odporna na mrozy i choroby, występujące w naszym klimacie (w tym parcha i mączniaka). Po zbiorze owoców należy uważać na brunatną zgniliznę i oparzeliznę powierzchniową. Stanowisko powinno być słoneczne, a ziemia umiarkowanie wilgotna, lekko kwaśna, choć należy zaznaczyć, że Półtorafuntówka pochodzi z Rosji, gdzie warunki są trudne, a co za tym idzie, drzewo owocowe poradzi sobie nawet w glebie mniej urodzajnej. Antonówka Śmietankowa wymaga cięcia wiosennego, uwzględniającego przewodnik, gałązki i odrosty.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Antonówka Zwykła, Oliwka Żółta (Papierówka), James Grieve, Cortland, Gloster, Lobo.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png