• JABŁOŃ ANTONÓWKA POŁTORAFUNTOWA W DONICY

Jabłoń Antonówka Półtorafuntowa doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do ok. 150cm.

22.83
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

JABŁOŃ ANTONÓWKA PÓŁTORAFUNTOWA DONICZKOWANA

Antonówka Półtorafuntowa to stara odmiana jabłoni, nazywana także Masłową lub Śmietankową. Uznanie zdobyła przede wszystkim wysoką odpornością na mrozy i choroby, a także półtorafuntową wielkością owoców. Świetna odmiana przemysłowa, idealna na przetwory.


Charakterystyka drzewa
Antonówka Półfuntowa rośnie silnie i okazale, tworząc kulistą koronę. W przeciwieństwie do Antonówki Zwykłej nie ma tendencji do wykrzywiania pnia. Owocuje naprzemiennie – raz bardzo obficie, raz nieco słabiej. Szczepiona na podkładce M26, dorasta do ok. 3-4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach lub odkrytym korzeniem. 

Owoc
Owoce Antonówki Półtorafuntowej są bardzo duże, nawet do 600 gramów, o raczej nieregularnym kształcie. Skórka jasna, białożółta, można powiedzieć – śmietankowa. Wewnątrz biały miąższ, który w smaku jest soczysty, ale dość kwaśny. Idealny, by wykorzystać go do wykonania ciast, kompotów, musów i przecierów. Zbiór rozpoczyna się pod koniec sierpnia, ale owoce nie dojrzewają równomiernie, więc może trwać nawet do końca września.

Uprawa
Antonówka Śmietankowa to jabłoń, która jest wysoce odporna na mrozy i choroby, występujące w naszym klimacie (w tym parcha i mączniaka). Po zbiorze owoców należy uważać na brunatną zgniliznę i oparzeliznę powierzchniową. Stanowisko powinno być słoneczne, a ziemia umiarkowanie wilgotna, lekko kwaśna, choć należy zaznaczyć, że Półtorafuntówka pochodzi z Rosji, gdzie warunki są trudne, a co za tym idzie, drzewo owocowe poradzi sobie nawet w glebie mniej urodzajnej. Antonówka Śmietankowa wymaga cięcia wiosennego, uwzględniającego przewodnik, gałązki i odrosty.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Antonówka Zwykła, Oliwka Żółta (Papierówka), James Grieve, Cortland, Gloster, Lobo.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png