• JABŁOŃ BOIKEN W DONICY

Jabłoń Boiken doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

21.92
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Podkładka: M7
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa pażdziernika
Barwa owoców: żółty/zielony
Miąższ: kwaśny
Rozmiar owoców: średnia/duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: sloneczne
Zapylacze:

Oliwka Żółta (papierówka),  Malinowa Oberlandzka, Koksa Pomarańczowa, Antonówka Zwykła, Cortland, Idared, MacIntosh. 

Pochodzenie: Niemcy

 

Jabłoń Boiken to bardzo stara zimowa odmiana, która jest idealna na przetwory. Nadaje się również do długiego przechowywania.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Boiken (Bojken, Bojka) ma luźną koronę w kształcie kulistym. Potrafi osiągać znaczną wysokość, jeżeli sprzyjają jej warunki. Owocuje przemiennie. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach oraz z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Owoce Bojkena są średniej wielkości lub duże, twarde i ciężkie. Skórka jest gruba, zielonożółta z rumieńcem, gładka. Wewnątrz miąższ ma kolor biały. W smaku jabłka są dość kwaskowate, mają też praktycznie niewyczuwalny zapach. Wychodzą z nich bardzo dobre przetwory, jak i nadają się do ogólnego przemysłu owocowego. Plony zbieramy pod koniec października. Najsmaczniejsze do jedzenia na surowo są jabłka po odleżeniu przynajmniej dwóch miesięcy w przechowalni.

 

Uprawa

Boiken to jabłoń odporna na mróz, kiedy jest starsza. Młode drzewka warto zabezpieczać przed nim. Średnio natomiast ta odmiana radzi sobie z chorobami. Należy uważać na parcha, mączniaka i zarazę ogniową. Drzewka owocowe mogą być sadzone w całej Polsce, w glebach o umiarkowanej wilgotności.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta (Papierówka), Antonówka, Malinówka Oberlandzka, Idared, Jonatan, Landsberska, Koksa Pomarańczowa.

 

Cięcie 

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png