JABŁOŃ BOIKEN W DONICY

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 34,50 zł 34.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Jabłoń Boiken to bardzo stara, zimowa i Niemiecka odmiana, która jest idealna na przetwory. Nadaje się również do długiego przechowywania.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Boiken (Bojken, Bojka) ma luźną koronę w kształcie kulistym. Potrafi osiągać znaczną wysokość, jeżeli sprzyjają jej warunki. Owocuje przemiennie. Dostępne są drzewka owocowe w doniczkach oraz z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Owoce Bojkena są średniej wielkości lub duże, twarde i ciężkie. Skórka jest gruba, zielonożółta z rumieńcem, gładka. Wewnątrz miąższ ma kolor biały. W smaku jabłka są dość kwaskowate, mają też praktycznie niewyczuwalny zapach. Wychodzą z nich bardzo dobre przetwory, jak i nadają się do ogólnego przemysłu owocowego. Plony zbieramy pod koniec października. Najsmaczniejsze do jedzenia na surowo są jabłka po odleżeniu przynajmniej dwóch miesięcy w przechowalni.

 

Uprawa

Boiken to jabłoń odporna na mróz, kiedy jest starsza. Młode drzewka warto zabezpieczać przed nim. Średnio natomiast ta odmiana radzi sobie z chorobami. Należy uważać na parcha, mączniaka i zarazę ogniową. Drzewka owocowe mogą być sadzone w całej Polsce, w glebach o umiarkowanej wilgotności.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta (Papierówka), Antonówka Zwykła, Malinówka Oberlandzka, Idared, Jonatan, Landsberska, Cortland, James Grieve, McIntosh, Koksa Pomarańczowa.

 

Cięcie 

 

Jabłoń z donicy posiada już koronkę którą można formować. Zaleca się prześwietlać drzewo- wycinając pędy rosnące do środka korony oraz te krzyżujące się. Jabłoń owocuje na pędach dwu, trzy i czteroletnich, należy więc wycinać pędy kilkuletnie oraz nie doprowadzać do zbytniego zagęszczenia młodymi pędami. Więcej o cięciu jabłoni dowiesz się tutaj

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium