JABŁOŃ CLOSE W DONICY

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 3 lata.
 
Cena: 24,30 zł 27,00 zł 24.30
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Close to jabłoń którą polecamy osobom poszukującym wczesnej odmiany do swojego ogrodu. Już pod koniec lipca obrodzi w smaczne owoce.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie intensywnie w pierwszych latach, tworząc wzniosłą koronę. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, więc pierwsze jabłka zerwiemy zazwyczaj już w trzecim roku. Plonuje obficie corocznie, gdy jest zadbana. W przeciwnym razie ma tendencje do plonowania  naprzemiennego. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się wczesną wiosną lub jesienią.
 
 

Owoc

Jabłka są średnie i duże, z widocznymi delikatnymi żebrowaniami. Z zewnątrz jasna, żółta skóra z czerwonym malunkiem. W środku kremowy miąższ – chrupki, słodko-kwaśny. Mają przydatność spożywczą i przetwórczą. Dojrzałość zbiorcza przypada na ostatnie dni lipca. Warto zrywać je na bieżąco, gdyż przetrzymane na drzewie stają się mączyste i zdecydowanie mniej smaczne.
 
 

Uprawa

Jabłoń Close z odkrytym korzeniem jest sadzonką odmiany odpornej na mrozy spotykane w naszym klimacie. Na choroby jest dość wrażliwa, więc warto regularnie pryskać i dbać o drzewa. Szczególnie należy uważać na parcha i mącznika. Posadzona w żyznej ziemi, będzie wydawać większe owoce. W pierwszą wiosnę ważne jest, by przyciąć drzewko – długie gałęzie skracamy o 1/3 i obcinamy przewodnik na wysokości około 40 cm ponad najwyższą gałązką. W kolejnych latach także przycinamy je, formując koronę.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: GalaIdaredJames GrieveOliwka Żółta, Melba, Katia, Golden Delicious
 
 

Cięcie

Cięcie jabłoni należy wykonywać pod koniec lutego, usuwamy wtedy wszystkie chore oraz uszkodzone pędy. Wycinamy pędy które rosną pionowo oraz te, które nie dopuszczają światła do korony. Kolejno wycinamy pędy rosnące do dołu, do środka oraz te które które na siebie nachodzą. Prawidłowe drzewko powinno być oświetlane z każdej strony, dlatego przycinanie jest tak ważne.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium