• JABŁOŃ CLOSE W DONICY

Jabłoń Close w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.76
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru
Close to jabłoń w doniczce, idealna dla amatorów smacznych wczesnych odmian jabłoni. Uprawa jest stosunkowo łatwa, a owoce bardzo smaczne.

Charakterystyka drzewa 
Drzewko owocowe rośnie początkowo silnie, kształtując stożkową koronę. Później wzrost hamuje na rzecz owocowania. Plonuje dobrze w każdym roku, a pierwsze jabłka ucieszą nas już w trzecim roku od posadzenia. Drzewka owocowe doniczkowane dostępne są w sprzedaży przez cały rok. Dowolnie można także wybrać termin ich sadzenia, choć w przypadku jabłoni doniczkowanych najlepszym czasem jest jesień.

Owoc
Jabłka są średniej wielkości, z delikatnymi żebrowaniami. Skórka jest żółta, ale jest na niej dość duży rumieniec. Pod nią jasny miąższ i gniazdo nasienne. W smaku jabłka są słodko-kwaśne, aromatyczne. Świetnie smakują na surowo, niemniej jednak nadają się także do przetwórstwa. Zbiory wykonujemy końcem lipca.

Uprawa
Jabłoń Close doniczkowana to trzyletnie drzewko, które warto posadzić w słonecznej ekspozycji lub półcienistej. Mrozy znosi bez większego uszczerbku, nieco gorzej wypada kwestia chorób. Jabłoń warto pryskać przed parchem i mączniakiem. Ziemia powinna być żyzna, lekko kwaśna, z dobrą wilgotnością. Wiosną przycinamy drzewko poprzez skrócenie przewodnika w odległości około 40 cm od ostatniego pędu bocznego oraz obcięcie gałęzi o 1/3. Starsze drzewko wymaga cięcia prześwietlającego.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Gala, Idared, James Grieve, Oliwka Żółta, Melba, Katia, Golden
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png