Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ CLOSE Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Close z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.25
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Close to jabłoń z odkrytym korzeniem, którą polecamy osobom poszukującym wczesnej odmiany do swojego ogrodu. Już pod koniec lipca obrodzi w smaczne owoce.

Charakterystyka drzewa 
Drzewko owocowe rośnie intensywnie w pierwszych latach, tworząc wzniosłą koronę. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, więc pierwsze jabłka zerwiemy zazwyczaj już w trzecim roku. Plonuje obficie corocznie, gdy jest zadbana. W przeciwnym razie ma tendencje do plonowania  naprzemiennego. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się wczesną wiosną lub jesienią.

Owoc
Jabłka są średnie i duże, z widocznymi delikatnymi żebrowaniami. Z zewnątrz jasna, żółta skóra z czerwonym malunkiem. W środku kremowy miąższ – chrupki, słodko-kwaśny. Mają przydatność spożywczą i przetwórczą. Dojrzałość zbiorcza przypada na ostatnie dni lipca. Warto zrywać je na bieżąco, gdyż przetrzymane na drzewie stają się mączyste i zdecydowanie mniej smaczne.

Uprawa
Jabłoń Close z odkrytym korzeniem jest sadzonką odmiany odpornej na mrozy spotykane w naszym klimacie. Na choroby jest dość wrażliwa, więc warto regularnie pryskać i dbać o drzewa. Szczególnie należy uważać na parcha i mącznika. Posadzona w żyznej ziemi, będzie wydawać większe owoce. W pierwszą wiosnę ważne jest, by przyciąć drzewko – długie gałęzie skracamy o 1/3 i obcinamy przewodnik na wysokości około 40 cm ponad najwyższą gałązką. W kolejnych latach także przycinamy je, formując koronę.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Gala, Idared, James Grieve, Oliwka Żółta, Melba, Katia, Golden
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png