Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ CORTLAND W DONICY

Jabłoń Cortland w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
24.86
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Jabłoń cortland to odmiana wczesnozimowa. Pochodzi z Ameryki, gdzie do tej pory jest popularna. Do Polski trafiła w latach 70. 


Charakterystyka drzewa
Owocuje głównie na końcach długopędów co powoduje efekt zwisających gałęzi(z tego powodu może być konieczne stosowanie podpór). Wzrost jest przeciętny. Korona okrągła. Zbiory są coroczne oraz obfite pod koniec września. Odmiana karłowa(m26), rośnie do 2-3m.

Owoc
Owoce tej odmiany są bardzo delikatne. W smaku są soczyste, aromatyczne, stonowane. Zazwyczaj masywne(ok. 230g). Dobrze się przechowują. Kolor wiśniowy z lekkimi żółtymi prześwitami.

Uprawa
Jej wyjątkową zaletą jest duża odporność na mróz. Wadą natomiast wrażliwość na parcha oraz mączniaka. Najlepsza gleba dla jabłoni jest w okolicach ph 6,5. Odmiana z donicy ma pewność przyjęcia w docelowym gruncie.

Przycinanie
Jabłoń w donicy jest na wstępnie przycięta przez nas. Kolejne cięcie jabłoni wykonujemy wykonujemy wczesną wiosną co rok. Skracamy lekko przewodnik, w trakcie budowy korony ucinamy pędy o 1/3, wycinamy ze środka pędy blokujące światło. Usuwamy gałązki stare, chore, złamane.

Zapylacze
Odmiana wymaga oraz stanowi dobry zapylacz. Polecamy: Novamac, Szampion, Freedom, Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Gala, Ligol, Red Boskoop, RajkaAlwa, Idared.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png