• JABŁOŃ CORTLAND W DONICY

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
24.86
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Jabłoń cortland to odmiana wczesnozimowa. Pochodzi z Ameryki, gdzie do tej pory jest popularna. Do Polski trafiła w latach 70. 


Charakterystyka drzewa
Owocuje głównie na końcach długopędów co powoduje efekt zwisających gałęzi(z tego powodu może być konieczne stosowanie podpór). Wzrost jest przeciętny. Korona okrągła. Zbiory są coroczne oraz obfite pod koniec września. Odmiana karłowa(m26), rośnie do 2-3m.

Owoc
Owoce tej odmiany są bardzo delikatne. W smaku są soczyste, aromatyczne, stonowane. Zazwyczaj masywne(ok. 230g). Dobrze się przechowują. Kolor wiśniowy z lekkimi żółtymi prześwitami.

Uprawa
Część owoców może opaść zbyt wcześnie. Możemy zminimalizować ten efekt przerzedzając zawiązki. Jej wyjątkową zaletą jest duża odporność na mróz. Wadą natomiast wrażliwość na parcha oraz mączniaka. Najlepsza gleba dla jabłoni jest w okolicach ph 6,5. Odmiana z donicy ma pewność przyjęcia w docelowym gruncie.

Przycinanie
Jabłoń w donicy jest na wstępnie przycięta przez nas. Kolejne cięcie jabłoni wykonujemy wykonujemy wczesną wiosną co rok. Skracamy lekko przewodnik, w trakcie budowy korony ucinamy pędy o 1/3, wycinamy ze środka pędy blokujące światło. Usuwamy gałązki stare, chore, złamane.

Zapylacze
Odmiana wymaga oraz stanowi dobry zapylacz. Polecamy: Novamac, Szampion, Freedom, Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Gala, Ligol, Red Boskoop, RajkaAlwa, Idared.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png