• JABŁOŃ CZERWONOMIĄŻSZOWA W DONICY

Jabłoń Czerwonomiąższowa doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

36.85
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Średnio późna odmiana jabłoni, rodząca owoce o czerwonym miąższu, przy czym nie jest wymagająca. Dobra ozdoba ogrodu.Charakterystyka drzewa


Drzewo jest karłowe, rośnie do ok. 3,5m. Lepiej plonuje w obecności innej lub tej samej odmiany, sama wyda mniejsze owoce. Liście są czerwonozielone, kwiaty różowe.
Owoc
Owoce mogą być zbierane w 2 dekadzie września. Są smaczne, duże(waga jednego to ok. 200g), kwaśnosłodkie. Skórka jest ciemnoczerwona z białymi piegami oraz nalotem. W środku jasnoczerwony miąższ, który nie ciemnieje podczas jedzenia. Zawierają o 30-40% więcej przeciwutleniaczy niż w zwykłym jabłku. Mogą być jedzone na surowo lub przeznaczone na soki, przetwory.


UprawaOdmiana jest odporna na choroby oraz suszę, w tym mróz. Młode sadzonki warto przykryć podczas srogich zim, np. agrowłókniną. Najlepszy odstęp sadzenia karłowych jabłoni to 4x4m. Rośnie dość intensywnie, później zwalnia. Drzewo może wymagać podpór na początkowym etapie wzrostu. Gleba powinna być przepuszczalna o ph 6,2-6,7. Przy nasadzaniu do ziemi możemy dodać np. obornik granulowany i wieloskładnikowy nawóz. Zalecana uprawa ekologiczna.
Formowanie korony

Kupując u nas jabłoń w donicy masz pewność, że będzie odpowiednio przycięta na wstępie. Kolejne cięcie wykonujemy wiosną za rok, polega na cięciu nadającym światło do środka korony. Usuwamy stare pędy, chore, nachodzące na siebie, krzyżujące się, rosnące poziomo. Rany smarujemy maścią ogrodniczą.

Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: Lobo , Szampion , Malinowa Oberlandzka .Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png