• JABŁOŃ CZERWONOMIĄŻSZOWA W DONICY

Jabłoń Czerwonomiąższowa doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
29.80
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon
Średnio późna odmiana rodząca piękne owoce, przy czym nie jest wymagająca. Dobra ozdoba ogrodu.

Charakterystyka drzewa
Drzewo jest karłowe, rośnie do ok. 3,5m. Lepiej plonuje w obecności innej lub tej samej odmiany, sama wyda mniejsze owoce. Liście są czerwonozielone, natomiast kwiaty różowe. 

Owoc
Owoce mogą być zbierane w 2 dekadzie września. Są smaczne, duże(waga jednego to ok. 200g), kwaśnosłodkie. Skórka jest ciemnoczerwona z białymi piegami oraz nalotem. W środku jasnoczerwony miąższ, który nie ciemnieje podczas jedzenia. Zawierają o 30-40% więcej przeciwutleniaczy niż w zwykłym jabłku, co sprzyja w spalaniu tkanki tłuszczowej.  Mogą być wykorzystane przy produkcji czerwonego soku.

Uprawa
Odmiana jest odporna na choroby oraz suszę, w tym mróz. Młode sadzonki warto przykryć podczas srogich zim, np. agrowłókniną lub folią bąbelkową. Najlepszy odstęp sadzenia karłowych jabłoni to 4x4m. Rośnie dość intensywnie, później zwalnia. Drzewo może wymagać podpór na początkowym etapie wzrostu. Gleba powinna być przepuszczalna o ph 6,2-6,7. Przy nasadzaniu do ziemi możemy dodać np. obornik granulowany i wielkoskładnikowy nawóz. Zalecana uprawa ekologiczna.

Cięcie
Kupując u nas jabłoń doniczkowaną masz pewność, że będzie odpowiednio przycięta na wstępie. Kolejne cięcie wykonujemy wiosną za rok, polega na cięciu nadającym światło do środka korony. Usuwamy stare pędy, chore, nachodzące na siebie, krzyżujących się, rosnące poziomo. Rany smarujemy maścią ogrodniczą.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Lobo, Szampion, Malinowa Oberlandzka.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie